Czy warto inwestować w e-commerce?

Czy warto inwestować w e-commerce?

Ostatnie dane ze światowych rynków jasno wskazują, że nastroje wśród konsumentów wciąż się poprawiają. Wzrost popytu na dobra w naturalny sposób wiąże się z handlem detalicznym, który wciąż notuje wzrost. Nic więc dziwnego, że podmioty zorientowane na e-commerce wciąż notują zyski.

Rynki i realia

Tendencje te mają oczywiście przełożenie również na popularność rozwiązań w ramach e-commerce. Wielu przedsiębiorców i konsumentów docenia zalety internetowego modelu transakcji, co w naturalny sposób skutkuje zwiększeniem aktywności na tym polu. Przykładowo w modelu e-commerce blog przestał być wyłącznie narzędziem przekazywania informacji, lecz stał się swoistą platformą o zastosowaniu sprzedażowym i marketingowym.

Szukasz rozwiązań? Naśladuj najlepszych!

O tym, że warto inwestować w e-commerce, świadczą nie tylko suche dane ekonomiczne, ale też zachowanie głównych graczy, reprezentujących tradycyjny handel. Przykładem niech będzie dobrze znana wszystkim amerykańska sieć marketów Wal-Mart, która dostrzegła zmiany w branży handlowej, transformując swój model sprzedażowy. Tym samym ta „konserwatywna” marka coraz ambitniej wchodzi na rynek internetowy, radząc sobie tam zresztą bardzo dobrze.

blog e-commerce

Popularność rozwiązań e-commerce

Tak duża popularność transakcji internetowych nie wzięła się znikąd. Wręcz przeciwnie – tendencje na rynku są uwarunkowane realiami, skrzętnie wykorzystywanymi przez konsumentów. Nic więc dziwnego, że tendencje te stale wzrastają.

  1. Wygoda – rozwiązania e-commerce umożliwiają szybkie i łatwe korzystanie z zasobów internetowych, bez konieczności ruszania się z domu. Idąc dalej, można wreszcie realizować zakupy wszędzie, tj. w domu, ale też i na wakacjach, czy podczas spaceru z bliskimi.
  2. Niższe ceny – koszt transakcji za pośrednictwem e-commerce jest relatywnie niższy, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Doskonałym przykładem, oprócz tradycyjnego handlu, mogą być transakcje bankowe.
  3. Szeroki dostęp do asortymentu – model e-commerce pozwala na znaczne rozszerzenie profilu dostępnych towarów i usług, w porównaniu do tradycyjnych modeli sprzedaży. Możliwości te jeszcze bardziej się poszerzyły po wprowadzeniu tzw. dropshippingu, umożliwiającego przeniesienie na hurtownika obowiązków związanych z wysyłką towaru.
  4. Wielotorowość oddziaływania – w modelu e-commerce blog może być narzędziem sprzedażowym. Podobnie właściciel sklepu internetowego może nadać mu w pewnym stopniu formę bloga, najlepiej z przydatnymi poradami dotyczącymi sprzedawanych produktów.

Model e-commerce – blog i nie tylko…

Podsumowując, w model e-commerce warto inwestować. Zwłaszcza, że charakteryzuje się on w zasadzie nieograniczonym potencjałem. Widać go najlepiej na obszarze firm, które wprowadzają zupełnie nowe rozwiązania w zakresie transakcji internetowych. Szczególne znaczenie ma tu wielofunkcyjność systemu, który dzięki temu może się rozwijać praktycznie w nieskończoność. Zaprzestanie inwestycji w ten model, byłoby więc swoistym odizolowaniem się od rynku, skutkującym coraz mniejszymi przychodami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *