Funkcjonalny i nowoczesny salon

Styl nowoczesny charakteryzuje się przede wszystkim praktycznością i prostotą. Wszystkie meble składające się na wyposażenie tej części mieszkania powinny przede wszystkim ułatwiać codzienne funkcjonowanie. Poniżej przedstawiamy zestaw mebli, które muszą znaleźć się w Twoim wnętrzu.

Wygodna sofa

Obowiązkowym wyposażeniem każdego salonu jest wygodna sofa. W zależności od wielkości salonu można zdecydować się na klasyczną pojedynczą kanapę, którą w przyszłości można uzupełnić o komfortowy fotel. Jeśli metraż naszego salonu pozwala na więcej możliwości warto zastanowić się nad wyborem praktycznego narożnika lub gustownego systemu modułowego. Dobrze dobrana kanapa sprawia, że salon nabiera atrakcyjnego wyglądu.

Pamiętaj! Nowoczesne wnętrze charakteryzuje się przede wszystkim minimalizmem. Dlatego też, jeśli w salonie pojawi się nowoczesna kanapa, chcąc utrzymać styl nowoczesny, powinniśmy zrezygnować z dodatkowych poduszek.

 Ława i stolik

Doskonałym dodatkiem do wygodnej sofy jest dobrany funkcjonalny stolik lub ława. Fantazyjna lub niestandardowa forma stolika jest świetnym uzupełnieniem do minimalistycznej kanapy. Przy wyborze tego mebla oprócz wyglądu musimy mieć na uwadze również to, by stolik był praktyczny. Warto zwrócić uwagę na to, czy posiada dodatkową półkę pod blatem oraz czy powierzchnia stolika jest łatwa w utrzymaniu.

stolik, drewno, kanapa, salon,światło — kopia

W salonach bardzo często pojawiają się również telewizory. Dlatego też, by zachować każdy element w nowoczesnym duchu warto wybrać również odpowiedni stolik RTV. Meble wykonane z surowego drewna doskonale wkomponowują się w styl nowoczesny, podobnie, jak i łączenie nietradycyjnych kolorów.

Czy wiesz, że… Wielu znanych projektantów wnętrz w nowoczesnych aranżacjach wykorzystuje wykończenie z betonu architektonicznego. Charakterystyczna struktura sprawia, że wnętrze wydaje się być bardzo ekskluzywne. Co więcej, surowość betonu doskonale komponuje się z drewnem lub innymi naturalnymi materiałami.

Regały i półki

Salon musi również być wyposażony w odpowiedni regał lub półkę. Ważne by te meble zachowały charakter minimalistyczny. Doskonałym rozwiązaniem są przeszklone komody. Oprócz swojej praktycznej funkcji, meble te nadają charakteru wnętrzu i optycznie powiększają mieszkanie. Decydując się na półki warto wcześniej dokładnie zastanowić się gdzie je zostaną zamieszczone. Zawieszone w odpowiednim miejscu pozwolą na podkreślenie całej aranżacji oraz zaakcentowanie jej niepowtarzalnego charakteru.

Urządzenie mieszkania w stylu nowoczesnym nie jest trudne, zwłaszcza, jeśli znajdziemy odpowiednie inspiracje http://www.mebleikar.pl/162-meble-do-salonu. Zanim zdecydujemy się na metamorfozę dla swojego salonu warto na samym początku rozplanować całe pomieszczenie i stworzyć wstępny projekt salonu. Wówczas unikniemy pomyłek oraz dokładnie przemyślimy ułożenie wszystkich mebli. Nasz salon z takim przygotowaniem z pewnością wiele zyska.

Jak urządzić czarno-białą sypialnię?

Następny artykuł »

Pompa tłokowa do wody. Co warto o niej wiedzieć?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.