Wydział Inżynieryjny UTH – praktyczne wykształcenie realną szansą na dobrą pracę

Wydział Inżynieryjny UTH – praktyczne wykształcenie realną szansą na dobrą pracę

Obecna sytuacja na rynku pracy zmusza szczególnie ludzi młodych do szukania odpowiedzi na pytanie, w jakim kierunku warto się kształcić oraz którą uczelnię wyższą wybrać, aby po jej ukończeniu mieć zagwarantowane zatrudnienie na dobrze płatnym stanowisku? Wybór placówek jest ogromny, jednak tylko nieliczne z nich dają szansę na odniesienie sukcesu zawodowego w przyszłości.

uczelniaMimo tego, że uczelnie państwowe mają ugruntowaną pozycję na rynku i w większości przypadków cieszą się dużą popularnością, głównie ze względu na bezpłatną formę studiowania, to niejednokrotnie uczelnie niepubliczne oferują obecnie o wiele bardziej innowacyjny program nauczania, który ukierunkowany jest przede wszystkim na praktyczną stronę zdobywania wiedzy przez studentów. Najlepszym tego przykładem jest jedna z najstarszych uczelni prywatnych w Polsce – Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie (rok zał. 1992).

Jak wynika z 7 edycji globalnego badania „Niedobór talentów”, przeprowadzonego w 2013 roku przez agencję doradztwa personalnego ManpowerGroup, inżynierowie są obecnie najbardziej poszukiwaną grupą zawodową na rynku pracy. Według danych w Polsce brakuje około 60 tysięcy inżynierów, a tendencja ta ma się jeszcze bardziej pogłębiać.

4

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie w roku akademickim 2014/2015 zmienia swój profil dydaktyczny na techniczny, ekonomiczny i menedżerski. UTH oferuje m.in. atrakcyjne kierunki inżynieryjne, które doskonale wpisują się w nurt zapotrzebowania zgłaszanego przez polski rynek pracy. Dostępne są dla studentów kierunki: Transport (specjalność – Eksploatacja samochodów) oraz Budownictwo (specjalność – Budowa i eksploatacja dróg). Kształcenie na Wydziale Inżynieryjnym ma przede wszystkim na celu dostarczyć studentom gruntowną wiedzę merytoryczną oraz praktyczne umiejętności wykonywania określonej pracy zawodowej.

UTH kładzie bardzo duży nacisk na naukę przez praktykę. Z tego też powodu w procesie kształcenia wykorzystywane jest obszerne zaplecze badawcze (pracownie, laboratoria), dzięki którym studenci mogą przeprowadzać z użyciem nowoczesnej aparatury technicznej nawet najbardziej skomplikowane badania laboratoryjne. Ponadto studia na Wydziale Inżynieryjnym prowadzone są we współpracy z instytutami branżowymi (Instytut Transportu Samochodowego, Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Instytut Badawczy Dróg i Mostów), które są zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie Uczelni.

W ramach umowy o współpracy Uczelnia korzysta z wybranych elementów bazy laboratoryjnej Instytutu Transportu Samochodowego, w tym m.in. z:

• Centrum Ochrony Środowiska

• Centrum Badań Materiałowych

• Zakładu Procesów Diagnostyczno-Obsługowych

• Centrum Zarządzania i Telematyki Transportu

oraz Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, gdzie do dyspozycji studentów są wielostanowiskowe jednostki organizacyjne, w tym:

• Laboratorium Betonu

• Laboratorium Diagnostyki Nawierzchni

• Laboratorium Geotechniki

• Pracownia Lepiszczy Bitumicznych

• Pracownia Technologii Nawierzchni

• Pracownia Chemii i Ochrony Środowiska

• Laboratorium Badań Konstrukcji Mostowych

• Pracownia Betonów i Kruszyw

Oprócz doskonałego zaplecza laboratoryjnego, studenci Wydziału Inżynieryjnego Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej mają do dyspozycji bogaty program praktyk w najlepszych firmach i instytucjach branżowych, które dadzą im szansę na zdobycie niezbędnego doświadczenia zawodowego. Studenci mogą również uczestniczyć w tematycznych kołach naukowych, które umożliwią im realizację swoich pasji i zainteresowań.

Więcej informacji: www.uth.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *