Jak w prosty i szybki sposób zarejestrować działalność gospodarczą?

Jak w prosty i szybki sposób zarejestrować działalność gospodarczą?

Dzięki wielu ułatwieniom i zastosowaniu nowych technologii rejestracja własnej działalności gospodarczej jest niezwykle prosta i zajmuje zaledwie chwilę. Nie oznacza to jednak, że całej tej procedurze nie należy poświęcić nieco więcej czasu choćby po to, by rozważyć wszelkie możliwe opcje i zdecydować się na tę faktycznie najlepszą.

Jak w prosty i szybki sposób zarejestrować działalność gospodarczą

Rejestracja własnej firmy w 6 prostych etapach

Zakładanie własnej działalności gospodarczej i całą związaną z tym procedurę można przedstawić w 6 nieco ogólnych, ale prostych i czytelnych punktach. W kolejności chronologicznej, w jakiej powinny być one realizowane, wygląda to następująco:

  1. Zacznij od wyboru najodpowiedniejszej dla siebie formy prawnej, jaką będzie mieć Twoja nowa działalność gospodarcza.
  2. Mając określoną formę prawną Twojej przyszłej firmy, zdecyduj się na konkretną formę jej opodatkowania.
  3. Do założenia firmy będziesz potrzebował odpowiedniego kodu PKD (Polskiej Klasyfikacji Działalności) – wybierz go i sprawdź przy okazji, czy Twoja nowa działalność nie będzie wymagała posiadania specjalnych zezwoleń lub koncesji.
  4. Określ sposób prowadzenia księgowości (z reguły najlepszym rozwiązaniem jest wybór dobrego i sprawdzonego biura rachunkowego).
  5. Zarejestruj swoją firmę zgodnie z obowiązującymi zasadami (wniosek CEIDG-1).
  6. Załóż konto bankowe i wyrób pieczątkę firmową.

Całość wydaje się bardzo prosta i faktycznie taka jest. Jednak już na samym początku, przy realizacji pierwszego punktu, mogą czekać pewne dylematy do rozstrzygnięcia.

Wybór właściwej formy prawnej dla działalności gospodarczej

Kluczowym elementem rejestracji własnej działalności gospodarczej jest określenie odpowiedniej formy prawnej. Z czym innym wiązać się będzie rejestracja spółki cywilnej, a czego innego wymaga jednoosobowa działalność gospodarcza. Co więcej, konsekwencje decyzji podjętej na samym starcie rzutować będą na kolejne miesiące i lata istnienia firmy. Dlatego zawsze staraj się dobrze przemyśleć swój wybór, rozważyć wszelkie za i przeciw i dopiero na bazie zgromadzonej w ten sposób wiedzy podejmij decyzję.

W trakcie opracowywania pomysłu na własną firmę warto pomyśleć o sposobie na sfinansowanie jej uruchomienia. Z pomocą przychodzą tu m.in. pożyczki unijne, dzięki którym zdobędziesz wsparcie tak ważne już na starcie nowego biznesu. Pożyczki te zawsze dostępne są na niezwykle atrakcyjnych warunkach, a otrzymane dzięki nim środki pozwolą Ci bardzo szybko stanąć na nogi. Sprawdź instytucje finansujące w Twoim regionie na stronie menadżera funduszy – BGK: https://pozyczkiunijne.bgk.pl/instytucje-finansujace/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *