Wydajemy książkę – krok po kroku

Wielu ludzi posiada bardzo ciekawe życie. Podróże, historia rodu rodziny, niespotykane perypetie często są warte zapisania. Czy jednak każdy może opublikować swoją własną historię? Odpowiadamy w artykule.

Wspomnienia przelane na papier

Każdy człowiek to inna historia. Każdy z nas nosi w sobie interesujące wspomnienia dotyczące dzieciństwa, wydarzeń historycznych z danego okresu czy innych historii, bliskich tylko naszym najbliższym. Przelanie takich zdarzeń na papier stanowi niezwykle cenną pamiątkę, tym bardziej, że każdy posiada swoją historie do opowiedzenia.

Jak publikować

Publikacja książki odbywa się zazwyczaj w 8 podstawowych krokach.

Krok 1 Napisz książkę

Najtrudniej zacząć. Otóż pierwszy krok jest najbardziej pracochłonny i zarazem jest najtrudniejszy. Niemniej jednak warty zachodu. Zapisaną historie warto posiadać w wersji papierowej oraz elektronicznej, by mieć pewność, że nic nie zostanie utracone.

Krok 2 Udaj się do redakcji

Etap ten ma na celu wyeliminowanie prawdopodobieństwa plagiatu. Ponadto redaktor sprawdza czy praca jest napisana zrozumiałym językiem.

Krok 3 Poprawa pracy

Gdy nasza praca powróci od redaktora, po zastosowaniu się do wszystkich uwag prace należy złożyć do korekty. Tam, książka sprawdzana jest pod kontekstem poprawności językowej. Poprawiane są błędy ortograficzne, interpunkcyjne i językowe.

Krok 4 ISBN

Aby uzyskać unikalny numer ISBN należy złożyć odpowiedni wniosek i czekać na jego rozpatrzenie. Pozyskanie takiego identyfikatora jest całkowicie darmowe.

Krok 5 Druk, dystrybucja i marketing

Po uzyskaniu nr. ISBN można zając się kolejnymi etapami, czyli drukiem książki, rozprowadzaniem jej do księgarni oraz odpowiednią reklamą.

Proces publikacji książki w tradycyjny sposób jest kosztowny i długotrwały, co jeśli chcemy opublikować książkę tylko w kilku egzemplarzach i tylko dla najbliższych. Wtedy warto przeglądnąć portale i poszukać wydawnictw typu: http://www.contentlink24.com/ , które umożliwiają publikacje własnej pracy.

logouniacontentlink

Jak ułożyć właściwy plan pracy dyplomowej?

Następny artykuł »

Podstawowe różnice w sposobie nauczania osób dorosłych, dzieci i młodzieży

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.