Każdy rolnik który kupuje jakąś maszynę wie że po jakimś czasie pracy będzie musiał poddać ją konserwacji, wymienić elementy które się zużyły lub zepsuły. Nikt chyba jeszcze nie wymyślił urządzenia do pracy na roli by była niezniszczalna, a trzeba zaznaczyć że maszyny rolnicze pracują w trudnych i ciężkich warunkach, często na kilkunasto hektarowych polach.

Zazwyczaj rolnicy swoje maszyny czyszczą i konserwują na zimę, tak żeby jak przyjdzie sezon były gotowe do pracy.  Wtedy też stają przed dylematem czy części które się zepsuły lub zużyły wymienić kupując oryginalne części czy też zastąpić je zamiennikami. Większość z całą pewnością wybierze oryginalne mimo że są droższe to z gwarancją dłuższej żywotności. Ale czy jest sens wydawania pieniędzy jeżeli na rynku działają firmy które produkują części zamienne jakościowo nie odbiegające od oryginałów, a jeżeli chodzi o cenę to dużo tańsze.

Przykładem firmy która oferuje zamienne części do maszyn rolniczych wysokiej jakości są  Sanockie Zakłady Przemysłu Gumowego Stomil SA.  Firma istniej na rynku już 30 lat i właśnie tak bogate doświadczenie pozwoliło jej stać się jedną z najlepszych na Polskim ryku firm oferujących części zamienne do kombajnów produkcji zachodniej. Przedsiębiorstwo produkuje pasy klinowe  z najlepszych materiałów, co powoduje że mogą one konkurować nawet z oryginalnymi częściami do maszyn rolniczych.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *