Szukasz idealnej choinki? Gdzie kupić, by się nie rozczarować? Nie ma nic gorszego niż wybór w pośpiechu w ostatniej chwili. Bywa też tak, że przynosimy efektowne drzewko, a już następnego dnia zaczyna tracić igły. Gdzie kupić choinki świąteczne, by się nie rozczarować?

Gdzie NIE kupować choinki?

Niektórzy uważają, że nieważne, gdzie kupią choinkę – ważna jest sama obecność drzewka w ich domu. To nie do końca prawda z kilku ważnych powodów.

  • Kupując choinki z międzynarodowych marketów, nie wspierasz lokalnych szkółek leśnych. Ale to nie wszystko. Twoja choinka długie tygodnie spędziła w magazynie, pod jarzeniowym światłem supermarketu, i w transporcie. Ciągłe zmiany temperatury i nieodpowiednia pielęgnacja (czy raczej: brak pielęgnacji) sprawiają, że taka choinka po rozpakowaniu w domu okaże się najczęściej wymizerowana i szybko straci kolor. Czy kupowałeś kiedyś sadzonki roślin lub kwiaty cięte w dyskoncie? Jakość choinek z supermarketów można do nich porównać. A przecież choinkę kupujemy tylko raz w roku, więc nie warto oszczędzać za wszelką cenę.
  • Drugim miejscem, gdzie kupowanie choinki może być złym pomysłem, są uliczne stragany i targowiska. Choinki dostępne w tych miejscach często są nieznanego pochodzenia, a po zakupie anonimowy sprzedawca może rozpłynąć się w powietrzu. Nie licz więc na możliwość składania reklamacji. Poza tym pozostaje jeszcze kwestia komfortu. Choinka to duży wydatek. Czy naprawdę trzeba ją kupować na trzaskającym mrozie, z chodnika?
  • Niektórzy na pytanie o to, gdzie najchętniej kupiliby choinkę, odpowiadają, że w centrum ogrodniczym lub bezpośrednio w szkółce. Jeśli masz kilka godzin i własny transport, to na pewno warto udać się do takiego miejsca. Jeżeli nie, to nawet nie próbuj w gorącym okresie przed świętami wybierać się do takich położonych za miastem miejsc, bo tłok i inne niedogodności na pewno Cię zniechęcą. Pamiętaj, że centra ogrodnicze zimą są czynne dość krótko, a w weekendy do 13:00-15:00 lub są zupełnie zamknięte. To dodatkowo utrudnia trafienie do centrum i wybranie drzewka.

Gdzie w takim razie kupić choinkę?

Najrozsądniejszy będzie zakup choinki w firmie specjalistycznej, a nie międzynarodowym molochu. Mało kto ma czas na zakup bezpośrednio od producenta, ale ważne, by droga od niego do Twojego salonu była jak najkrótsza. 

Dobrze, jeśli w sklepie jest wybór wielu różnych rodzajów i wymiarów choinek. Jeżeli kupujesz przez internet towar opisany po prostu jako ,,choinka”, to nie masz wpływu na to, czy dostaniesz sosnę, świerk czy jodłę. Lepiej więc zwracać uwagę na takie szczegóły, podczas wyboru miejsca, w którym robisz zakupy. 

Kiedy najlepiej kupować choinkę?

To, gdzie należy kupować choinkę, wiążę się z momentem, który na to wybierzesz. Na stoiskach pod blokami czy przy drogach czasem możesz kupić drzewko jeszcze w dniu Wigilii, choć raczej nie licz wtedy na najpiękniejsze i najbardziej żywotne. 

Markety pierwsze choinki zaczynają sprzedawać na początku grudnia. Tylko czy taka choinka po przejściach dotrwa do drugiego dnia świąt? Wiele osób nie myśli nad tym, kiedy i gdzie kupić choinkę – wybiera pod wpływem chwili, gdy ma czas, by pojechać po nią i zawieźć ją do domu. 

Możesz jednak kupić choinkę w dowolnym momencie i nie poświęcać na to kilku godzin ze swojego czasu. Taką możliwość daje dostawa choinek do domu. Ma to w sobie wiele z magii świąt, bo dostajesz drzewko w dogodnym momencie i od razu możesz zacząć je ubierać. Nie stoi złożone na balkonie, czekając na swoją kolej. W ten sposób nie musisz też zastanawiać się, gdzie kupić choinkę, by dało się ją przetransportować do domu – jeśli firma Ci ją dostarczy, to nie musisz już się tym martwić.

A Ty, kiedy i gdzie kupisz choinkę w tym roku?

Avatar photo
About Author

Redakcja

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *