Kominki w ostatnich latach zyskały dużą popularność, dlatego też producenci  prześcigają się w różnorodnych i atrakcyjnych ofertach. Wśród bogatej oferty kominków nowoczesnych znaleźć można również kominki z płaszczem wodnym. Dostarczają one takie samego ciepła jak zwyczajne kominki, jednak dodatkowo pozwalają ogrzać cały dom.

To jaki wkład kominkowy wybierzemy – tradycyjny czy z płaszczem wodnym  zależne jest od wielu czynników wśród których należy wymienić potrzeby i styl życia, a przede wszystkim  własne oczekiwania. Jeżeli chcemy, aby kominek był ładnym dodatkiem do wystroju naszego salonu, spełniającym swoją podstawową funkcję grzewczo-estetyczną warto wybrać zwyczajne wkłady kominkowe do ogrzewania powietrzem. Natomiast za ogrzewanie całego domu odpowiadają kominki z płaszczem wodnym. Są one idealnym rozwiązaniem do mieszkań lub domów o maksymalnej powierzchni 180 m2, ponieważ posiadają one większą moc nominalną i są sprawniejsze od tradycyjnych kominków, dzięki czemu można nimi dogrzać większe powierzchnie. Kominki wodne jednak wymagają ciągłego dokładania paliwa – brykietu drzewnego czy też drewna, dlatego też nie są one dobrym wyborem dla osób, które mało przebywają w domu, ponieważ nie spełnią wtedy swojej funkcji jakie powinno spełniać ogrzewanie kominkowe. Najlepsze parametry kominki z płaszczem wodnym osiągają jeżeli pracują zgodnie ze swoimi mocami nominalnymi przez co emitują ciepło przez szybę.  Kominki, które oferują podwójną szybę  powodują zmniejszenie emisji ciepła przez szybę, dzięki czemu palenisko i zład wodny zostaje lepiej podgrzany.

Kominki grzewcze wyposażone w wkład wodny są udaną inwestycją, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów ogrzewania domu. Warto pamiętać, żeby wybór i instalację zlecić profesjonalistom.  Jak wiadomo kominki spełniają również ważną rolę estetyczną oraz potrafią wprowadzić w niesamowity nastrój wszystkich domowników.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Wcześniejszy post

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *