Masz już dom lub mieszkanie. Wszystkie pomieszczanie urządziłeś w odpowiadający Ci idealnie sposób. Pozostała jedynie kuchnia. Zastanawiasz się, w jakim stylu powinieneś ją zaaranżować? Sprawdź, jak szerokie masz wybór!

Kuchnia w stylu skandynawskim

Niezwykle ostatnio u nas modny styl skandynawski charakteryzuje się dużą ilością bieli połączonej z drewnem o różnych barwach i odcieniach. Zwolennicy bardzo jasnych kuchni powinni wybrać białe meble i sosnowy parkiet oraz takież wykończenia. Z kolei osoby czujące się lepiej w kuchni o nieco ciemniejszym wystroju, raczej powinni zdecydować się na mahoń, orzech lub nawet ciemny dąb.

Kuchnia w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny w kuchni to przede wszystkim przestrzeń i światło. Kuchnia musi być przestronna i jasna, oświetlona zarówno przez światło słoneczne, jak i przez odpowiednią ilość źródeł światła sztucznego. Oprócz znanej ze stylu skandynawskiego beli, w stylu nowoczesnym królują również brązy, beże, odcienie szarości, a nawet mocne, czarne akcenty.

Kuchnia w stylu tradycyjnym

Motywem przewodnim dla kuchni w stylu tradycyjnym nie jest żaden kolor czy światło lub jego brak, ale… nastrój. Kuchnie w stylu tradycyjnym mogą być kolorowe lub niemal zupełnie białe, ale muszą być przytulne. Nie ważne, czy postawimy na duże okna, czy raczej na podświetlane blaty, ważne, aby w pomieszczeniu tym czuło się ten wyjątkowy nastrój najważniejszego pomieszczenia w całym domu.

Kuchnia w stylu minimalistycznym

Sterylne, niemal ascetyczne kuchnie w stylu minimalistycznym to aranżacja w sam raz dla osób ceniących sobie nade wszystko czystość i porządek. Nie ma tu miejsca na ozdobniki, bibeloty czy sprzęty kuchenne umieszczane poza szafkami. Liczy się doskonały ład i przejrzystość pomieszczenia. Reszta ma znaczenie drugorzędne.

Kuchnia w stylu industrialnym

Styl industrialny w kuchni kojarzony jest przede wszystkim z tzw. loftami. Nie oznacza to jednak, że jest on zarezerwowany dla mieszkań w starych, pofabrycznych budynkach. Równie dobrze sprawdzi się w dziwiętnastowiecznej kamienicy, a nawet w bloku.

Kuchnia w stylu klasycznym

Zwykle w takich właśnie kuchniach czujemy się najlepiej. Kuchnia w stylu klasycznym to połączenie aranżacji typowych dla XIX i XIX wieku, gdzie wszystkie meble i sprzęty rozmieszczone były zgodnie z tradycją. Całość raczej w jasnych barwach, najczęściej biała, kremowa lub seledynowa. Nie brak tu elementów drewnianych oraz różnych retro-ciekawostek, jak chociażby lodówka stylizowana na lata 50. lub przeszklona szafka z fantazyjnym drewnianym ornamentem – zupełnie taka, jaką kiedyś miała nasza babcia.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem

Avatar photo
About Author

Redaktor

Wcześniejszy post

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *