Współczesna branża spożywcza stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami dotyczącymi między innymi właściwego planowania, produkcji oraz dystrybucji towarów. Coraz istotniejszą kwestią staje się zapewnienie wysokiej jakości składników, ich staranna obróbka oraz należyta higiena dostarczanej żywności. Na szczęście producenci z branży spożywczej mogą obecnie liczyć na najnowocześniejsze narzędzia oraz technologie usprawniające funkcjonowanie całego procesu produkcyjno-dystrybucyjnego.

Sektor spożywczy w Polsce

W ciągu ostatnich 25 lat polski sektor spożywczy przeszedł istotne zmiany. Jako jedna z nielicznych branż w naszym kraju, najszybciej odrodziła się po kryzysie związanym z transformacją ustrojową, stając się przez to motorem napędowym polskiego wzrostu gospodarczego.

Obecnie krajowa branża spożywcza wypada imponująco na tle innych państw w naszym regionie, jednak i ona boryka się z ciągłymi wyzwaniami stawianymi przez obecny rynek konsumencki. Najczęstsze z nich to przede wszystkim zmienny popyt na oferowane towary, realizacja i czas dostawy , prognozowanie i planowanie, nadmiary lub braki zapasów produktów spożywczych czy też przestrzeganie higieny produkowanej i dystrybuowanej żywności.

ERP dla branży spożywczej

Dzięki najnowszym narzędziom oraz innowacyjnym technologiom producenci artykułów spożywczych otrzymują realne wsparcie z zakresu Planowania Zasobów Przedsiębiorstwa ERP (ang. Enterprise Resource Planning). Powszechnie stosowanym zintegrowanym systemem informatycznym będącym rozszerzeniem koncepcji ERP jest Infor M3.

Jak to działa?

Infor M3 to system zawierający pakiety dostosowane do specyfiki wybranych branż, który jest skierowany do wszystkich działających lokalnie i globalnie producentów i dystrybutorów, przede wszystkim z sektora spożywczego, meblowego, modowego, farmaceutycznego oraz dystrybucji, serwisu i wynajmu urządzeń przemysłowych.

System Infor M3 umożliwia elastyczne zarządzanie złożonymi środowiskami, pozwalając na szybkie wprowadzenie zmian w dowolnym czasie. Przeznaczony jest głównie dla średnich i dużych producentów oraz dystrybutorów krajowych oraz międzynarodowych. Wdrażając system Infor M3 w firmie producent ma m.in. lepszy wgląd w koszty i przychody poszczególnych działów, otrzymuje analizy przychodów, marż czy też struktury ceny nabycia w różnych kombinacjach produktów i marek. System pozwala również na lepszy monitoring zapasów znajdujących się w magazynach.

System obsługuje 19 języków i jest dostępny w ponad 40 krajach na całym świecie. Infor M3 to skuteczna odpowiedź na wyzwania branży spożywczej w dzisiejszym świecie oraz doskonałe narzędzie zapewniające przedsiębiorstwu znaczną przewagę konkurencyjną na rynku.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *