Firanka jest detalem, który dopełnia nasze wnętrze. Bardzo istotny jest nie tylko rodzaj i wzór tkaniny, która zawiśnie w naszym oknie ale i sposób w jaki ją zawiesimy, i jak upniemy itp. Dzięki poniższym poradom wybór na pewno będzie prostszy.

Po pierwsze styl

Wybierając firankę zwróćmy uwagę na to aby pasowała do wystroju całego wnętrza. Np. romantyczna, drapowana firana będzie dobrze wyglądała w salonie urządzonym w tym stylu. Jeśli jednak powiesimy ją w malutkiej kuchni jakie często spotykane są np. w bloku, będzie ona przytłaczająca.

Widok z okna

Jeśli za oknem mamy piękny krajobraz bądź wolną przestrzeń, wówczas firanka  może być bardzo delikatna i prześwitująca. Jeśli jest to ruchliwa ulica bądź okna sąsiadów, wtedy warto pomyśleć o czymś grubszym aby zapewnić sobie intymność we własnym domu.

Romantyczne wnętrze

Tego typu wnętrza charakteryzują się delikatnością, lekkością, pastelowymi kolorami i kwiatowymi wzorami. Można tutaj śmiało poeksperymentować z rożnego rodzaju firanami żakardowymi czy woalami. Doskonale pasować będą tutaj zwiewne firanki zawieszane szelkach i troczkach rozwieszone po bokach okna.

Prowansalskie klimaty

Zdecydowanie dominują tutaj barwy pastelowe od bieli po blady fiolet, stylowe meble  i duża ilość dodatków w tym zioła, świeże kwiaty, naturalne materiały, dlatego bardzo styl prowansalski przypomina romantyczny. Na oknach świetnie sprawdzają się tu również firany żakardowe, a także gipiury oraz zasłony w kwiatowe wzory.

Styl nowoczesny

Odpowiedni rodzaj firan do nowoczesnego stylu wnętrz to m. in. delikatna markizeta, tiule a nawet firany satynowe. Zasłony są z kolei jednobarwne, często stylizowane na lniane płótno. Bardzo ciekawe mogą okazać się modne ostatnio panele, ekrany montowane w rzędach.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *