Dom & Wnętrze

Jak wybrać wannę?

Jak wybrać wannę?

Z pewnością są wśród nas zarówno zwolennicy posiadania prysznica, jak i posiadania wanny. Jedni wolą szybki prysznic, inni długie wylegiwanie się z książką w wannie. Jeśli należy do tej drugiej grupy – zastanówmy się, jaką wannę wybrać. Nie jest to wybór prosty, gdyż na rynku jest ich naprawdę sporo. Na co zwrócić uwagę? Czym kierować się przy zakupie wanny? Zobaczcie sami.

  • 3Głównym kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę kupując wannę powinien być przede wszystkim materiał, z jakiego wanna jest wykonana. Pamiętajmy, że wanna jest inwestycją na lata, więc warto w nią zainwestować. Materiał powinien być nie tylko trwały, ale także łatwy do utrzymania w czystości. Prym wiedzie oczywiście metalowe lub akrylowe wanny, są od lat sprawdzonym i chętnie wybieranym rozwiązaniem. Dodatkowo nowoczesne modele dostosowane są do ekologicznych kryteriów.
  • Jeśli wahamy się pomiędzy wanną metalową i akrylową – rozważmy wszystkie za i przeciw. Główną zaletą tej pierwszej jest oczywiście dobra cena, trwałość i wytrzymałość. Minusem jest to, że temperatura wody szybko w niej spada, a emalia z czasem może odpryskiwać. Dodatkowo nie można w niej zamontować hydromasażu. Wanna akrylowa z kolei jest niestety nieco droższa. Jej plusem jest jednak utrzymywanie temperatury wody, możliwość zamontowania hydromasażu oraz łatwość w utrzymaniu.
  • Odpowiednia wielkość jest tutaj kluczowa. Bardzo często w mieszkaniach łazienki posiadają wnękę z przeznaczeniem na wannę. Jeśli w naszej łazience takiej wnęki nie ma, sami musimy zdecydować, gdzie ją umieścić. Sprawdzonym rozwiązaniem będzie wanna krótka o standardowej szerokości lub – w miarę możliwości – narożna, która pozwoli zaoszczędzić nam miejsca.
  • Ważną kwestią jest oczywiście wybór koloru wanny. Możemy wybierać pomiędzy pokryciami błyszczącymi i matowymi oraz sporą ilością kolorów. Najbardziej popularne są oczywiście naturalne, neutralne kolory, takie jak: biały, kremowy, czarny lub brązowy. Co więcej – jeśli dysponujemy odpowiednim budżetem możemy pozwolić sobie na wykonanie kolorowej wanny na zamówienie! W Internecie znajdziemy adresy firm, które wykonują wanny w dowolnych kolorach, kształtach i rozmiarach.Jeśli jednak wciąż nie możemy się zdecydować, czy wolimy wannę czy prysznic, spróbujmy połączyć oba te rozwiązania wybierając wannę dwufunkcyjną lub deszczownicę. Wanna dwufunkcyjna posiada specjalnie wyprofilowany kształt, który umożliwia nie tylko wygodne leżenie w wannie, ale także może spełniać funkcję brodzika. Wystarczy zamontować parawan i będziemy mogli oddawać się długim kąpielom, jak i brać szybki prysznic!

Przy współpracy

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *