Pranie dywanów przez profesjonalne firmy jest gwarancją świeżości i czystości na kilkanaście miesięcy, zakładając przeciętne jego użytkowanie oraz regularne odkurzanie i czyszczenie domowymi sposobami.

Pranie wykładzin przez specjalistów odbywa się przede wszystkim przy pomocy odkurzacza przemysłowego z elektroszczotką, który zbiera suche i mokre śmieci, błoto pośniegowe, a dodatkowo usuwa lekkie zabrudzenia i plamy. Zazwyczaj jest to urządzenie odporne na duże obciążenia eksploatacyjne, niezwykle wytrzymałe i szybkie. Ceni się też to, aby sprzęt działał cicho i dyskretnie, zwłaszcza, jeśli pranie dywanów odbywa się w domu Klienta, aby nie zakłócać normalnego toku dnia. Poza odkurzaniem dywanu można spotkać się także z usuwaniem piasku, kurzu i pyłów za pomocą mechanicznej trzepaczki. Technologia ta pozwala na szybkie usunięcie zabrudzeń, sierści zwierząt,  a także alergenów oraz roztoczy. Usługa ta wykonywana jest już w firmie zajmującej się praniem dywanów i tapicerek.

Do eliminowania trwałych zanieczyszczeń firmy używają myjki ciśnieniowej, która odsysa brud pod wpływem wysokiego ciśnienia podgrzanej wody i środka piorącego. Jest to tzw. pranie ekstrakcyjne, wykorzystywane do czyszczenia rożnych materiałów tekstylnych. Środki chemiczne stosowane przez profesjonalistów są aplikowane na powierzchnię dywanu za pomocą szczotki walcowej lub szczotki ręcznej z miękkim włosiem, dzięki którym preparat dociera do wszystkich włókien.

Niekiedy powierzchnia wykładziny, czy dywanu wymaga takiego odświeżenia i sterylizacji, którą może zapewnić tylko wytwornica pary. Dzięki niej możliwe jest też pranie tapicerki, mycie okien, czy armatury bez pozostawiania smug i zacieków.  Do czyszczenia i konserwacji podłóg firmy sprzątające wykorzystują szorowarkę, która chroni powierzchnię przed matowieniem, zarysowaniami, a polimeryzacja zapewnia właściwości antypoślizgowe.
Profesjonalny sprzęt jet gwarancją skuteczności, długotrwałego odświeżenia oraz właściwego zaimpregnowania, co chroni dywan przez przywieraniem brudu.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *