Kuchnia z wyspą to marzenie coraz większej ilości osób. Jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, ale również bardzo atrakcyjne wizualnie. W przypadku wielkich kuchni stworzenie wyspy na środku nie stanowi wielkiego wyzwania. Gorzej jest, gdy mieszkanie jest niewielkie lub kuchnia ma niestandardowy kształt. W takiej sytuacji doskonałą alternatywą może okazać się kuchenny półwysep.

Zalety półwyspu

Kuchenny półwysep, podobnie jak wyspa w kuchni posiada bardzo wiele zalet, które sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na to rozwiązanie. Aranżacja półwyspu jest niemal równie funkcjonalna co kuchnia z wyspą. Jest on tylko jednym krótszym bokiem połączony ze ścianą lub kuchenną zabudową, dlatego jak w przypadku wyspy, bardzo łatwy jest do niego dostęp z niemal każdej strony.

Rozwiązanie prostsze technicznie

Wielu wykonawców, zwłaszcza jeśli ich doświadczenie w tej kwestii nie jest ogromne stwierdza, że wykonanie półwyspu jest prostsze niż stworzenie wyspy. Dużym ułatwieniem jest między innymi łatwiejsza możliwość podłączenia koniecznych instalacji, zarówno wodno-kanalizacyjnej, jak i elektrycznej.

Ciekawy podział pomieszczenia

Na półwysep warto zdecydować się również wtedy, gdy chcemy uzyskać charakterystyczny podział pomieszczenia. Wyspa w kuchni, ze względu na to, że jest otwarta ze wszystkich czterech stron nie daje tak silnego wrażenia podziału, a w wielu sytuacjach wręcz scala całe pomieszczenie. Przy pomocy półwyspu można w łatwy sposób oddzielić od siebie poszczególne części wnętrza uzyskując bardzo interesujące efekty.

Blat i stół w jednym

Półwysep może pełnić nie tylko funkcję kuchennego blatu, ale również stołu, do którego zasiądziemy wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi. Wystarczy dobrać do niego odpowiedniej wysokości krzesła lub taborety. Idealne będą tu również modne w ostatnich latach hokery. W mniejszych przestrzeniach warto zastosować składane krzesła, które pozwolą zaoszczędzić sporo przestrzeni.

Kiedy kuchnia z wyspą , a kiedy półwysep?

Wiele osób urządzając dom lub mieszkanie stoi przed trudną decyzją czy wybrać wyspę w kuchni czy może lepiej jest zdecydować się na półwysep. Jeśli chodzi o wyspę, to jest ona polecana szczególnie do przestronnych kuchni. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, o wiele korzystniej jest zdecydować się na półwysep. Warto także wziąć pod uwagę całość projektu. Jeśli w kuchni znajduje się niewiele miejsca na blaty, dobrym pomysłem jest wyspa, która znacząco zwiększa ilość przestrzeni do przygotowywania posiłków.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *