Nieważne, jaki sektor czy wielkość przedsiębiorstwa weźmiemy pod uwagę. Zarówno w kilkuosobowych firmach rodzinnych jak i w korporacjach każdego dnia do pracy przychodzą ludzie. Często zmęczeni swoimi obowiązkami i zestresowani nadchodzącymi deadlinami.

Jak pokazują badania, społeczeństwo coraz chętniej sięga po aplikacje mobilne. Przeciętny użytkownik korzysta regularnie z dziesięciu. W Stanach Zjednoczonych 2 godziny i 15 minut to czas, jaki człowiek przeznacza średnio w ciągu każdego dnia na eksploatowanie tych pobranych na telefon mini-programów. Nic dziwnego, skoro znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Z ich pomocą można prowadzić budżet domowy czy aktywny tryb życia. Pomagają w planowaniu zakupów, posiłków, zadań czy wakacyjnych wojaży. Przykłady zastosowań wymieniać można bez końca.

Aplikacje mobilne w życiu codziennym

Czy tego chcemy, czy nie to właśnie one definiują nasze funkcjonowanie. Pijesz poranną kawę i bezwiednie sprawdzasz, co słychać u twoich znajomych w mediach społecznościowych. Czekając w długiej kolejce instynktownie sięgasz po telefon, by sprawdzić pocztę. Takie poczynania tak bardzo weszły nam w krew, że idąc do swojego miejsca pracy, również korzystamy z dobrodziejstw aplikacji mobilnych.

Smartfon idzie do pracy…

Zdecydowana większość pracowników dostaje do swojej dyspozycji firmowy telefon. W mniejszości pozostają ci, którzy nie zaczną instalować na nim różnego rodzaju programów użytkowych. Komunikator np. Slack, agent poczty e-mail, sposób na przechowywanie haseł np. Cheatsheet to tylko początek bardzo długiej listy aplikacji, po które sięgają pracownicy i ich przełożeni. Bardzo często dzieje się też tak, że granica pomiędzy korzystaniem prywatnym a służbowym po prostu się zaciera. Ponadto powstaje też mnóstwo programów na smartfon dedykowanych konkretnej branży czy firmie np. logistyczne.

…by pracować dla Ciebie

Już na etapie projektowania warto zastanowić się, kto ma być głównym odbiorcą projektowanej aplikacji. Czy będzie to kadra zarządzająca, managerowie, przedstawiciele handlowi, a może pracownicy niższego szczebla? Jak pokazują badania, programy te pobierają już wszyscy. W jakich celach będą oni wykorzystywać nasz produkt? Może warto zaproponować im coś jeszcze? Pewne jest to, że aplikacje mobilne zawładnęły całym społeczeństwem. Również w godzinach pracy. Czasem nawet korzystanie z nich jest widoczne bardziej w biurze niż w domu.

Podsumowując, firmy korzystają z aplikacji mobilnych coraz częściej. A wszystko dlatego, że pracują w nich ludzie, którzy już nie wyobrażają sobie, aby ich codzienne życie mogło wyglądać inaczej. Dlatego, jeżeli działasz w sektorze B2B, już dzisiaj wykorzystaj szansę na zdobycie kolejnego kanału komunikacji z twoimi konsumentami.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *