Obecnie telefony komórkowe z dotykowym ekranem znajdują się w ofercie każdego producenta. Różnią się jednak wyglądem, specyfikacją techniczną i oczywiście ceną. Jakie są najbardziej popularne telefony dotykowe w Polsce?

Największym zainteresowaniem wśród użytkowników cieszy się smartfon HTC Touch Diamond 2, którego 3,2-calowy dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 480 jest wyraźny i świetnie oddaje kolory. Przybliżanie i oddalanie obrazu za pomocą dotykowego panelu oraz cztery, czułe funkcyjne przyciski znacznie ułatwiają poruszanie się po menu telefonu. Niewątpliwą zaletą tego modelu HTC jest także trwała metalowa obudowa oraz aparat 5Mpix z autofocusem oraz prosty w obsłudze interfejs TouchFLO 3D. Jest to pierwszy telefon tego producenta oparty o system Windows Mobile 6.5.

Dużą popularnością cieszą się także dotykowe telefony komórkowe marki Samsung, jak chociażby Samsung i780, Samsung Omnia Pro z wysuwaną klawiaturę QWERTY, czy Samsung S3650 Corby. Klientów kusi przede wszystkim niska cena, która w połączeniu ze standardowym wyposażeniem w WiFi, moduł GPS, 3G oraz aparat z lampą błyskową, sprawia, że modele te szybko znikają ze sklepowych półek.

Dla bardziej zaawansowanych producenci oferują telefony biznesowe Nokia, które opierają się zwykle na systemie operacyjnym Symbian. Popularna jest Nokia C5-03 z darmową nawigacją, 40 MB wewnętrzną pamięcią oraz 5-megapikselowym aparatem cyfrowym. Nokia oferuje też telefony muzyczne tj. Nokia C7 z szybką transmisją danych do 320 kb/s, czy Nokia 5220 XpressMusic z czasem odtwarzania muzyki nawet do 24 godzin.

Zabierając się za porównanie telefonów komórkowych z dotykowym ekranem warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego rozdzielczość i poręczność obsługi. Duży ekran w komórce tego typu pozwala na przeglądanie internetu oraz oglądanie filmów i grafiki w lepszej jakości. Istotna jest także żywotność baterii, ponieważ zwykle telefony dotykowe są wyposażone w więcej programów i aplikacji, które zmniejszają czas czuwania baterii.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Wcześniejszy post

Nastepny post

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *