Wybór podłogi do mieszkania to bardzo poważna sprawa. Przede wszystkim dlatego, że jest to inwestycja na lata. Powinniśmy dokładnie wybrać jej rodzaj, a także kolor. Weźmy pod uwagę późniejszą aranżację i planowane wyposażenie mieszkania. Poniżej podpowiadamy Wam, na co należy zwrócić uwagę.

  1. Przy wyborze podłogi powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia oraz jego nasłonecznienie. Oczywistym jest, iż zależy nam na optycznym powiększeniu pomieszczenia, a nie jego pomniejszeniu. Na większych przestrzeniach śmiało możemy pozwolić sobie na ciemniejszą lub prawie czarną podłogę. Tam, gdzie mamy nieco mniej miejsca lub jest bardziej ciemno, lepiej sprawdzi się jasna lub bardzo jasna podłoga.
  1. Najpopularniejszym odcieniem podłogi jest oczywiście neutralny brąz lub beż, który w zasadzie będzie pasował do każdego rodzaju wnętrza i każdej aranżacji. Świetnie współgrać będzie z tradycyjnym wnętrzem lub klasyczną i minimalistyczną przestrzenią. Jeśli lubisz nowoczesność – postaw na bardzo jasną lub czarną podłogę, która nada mieszkaniu eleganckiego wyglądu. W końcu czarny to klasyka!
  2. Ważną kwestią jest oczywiście to, jaki rodzaj podłogi wybrać. Czy zdecydować się na podłogę drewnianą, czy na popularne od kilku lat panele? Podłogi drewniane są naturalnie synonimem jakości i trwałości, na których nie będzie widoczny upływający czas. Ich minusem jest oczywiście wyższa cena, jednakże należy brać pod uwagę to, iż prędzej czy później wydatek ten zostanie nam zrekompensowany, ponieważ są one bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.
  3. Kwestia paneli jest nieco bardziej złożona. Wszystko zależy od rodzaju, materiału, z jakiego są wykonane oraz ceny. Na rynku znajdziemy szeroki wybór paneli podłogowych – od najtańszych, które są stosunkowo mało trwałe, po te z najwyższej półki wykonane częściowo lub w całości z drewna. Na pewno nie wymagają one konserwacji parkieciarza, jak ma to miejsce w przypadku podłogi drewnianej; są także stosunkowo tańsze.

Artykuł powstał przy współpracy

Avatar photo
About Author

Redaktor

1 Komentarz

    każdy wybierze według swego gustu, jedyne co mogę doradzić to zakupy w sklepie o szerokim asortymencie, z wieloma firmami w ofercie, zeby nie byc skazanym na konkretna marke.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *