Problem z połączeniem poprzemysłowych lub magazynowych wnętrz z odpowiednią estetyką staje się coraz bardziej palący. Adaptowanie pomieszczeń, które pierwotnie miały pełnić funkcję składów, warsztatów lub hal produkcyjnych, wymaga sporego kunsztu, pomysłowości, zaangażowania oraz odpowiednich materiałów. Na całe szczęście z pomocą projektantom i wykonawcom przyszli producenci materiałów budowlanych i wykończeniowych, tacy jak marka Climaver.

Rozwiązanie problemu projektantów wnętrz

Wraz z napływem ludności do dużych miast, pojawił się problem z lokalami mieszkalnymi czy przeznaczonymi na prowadzenie działalności gospodarczej. Władze miejskie na całym świecie problem ten starają się rozwiązywać między innymi poprzez adaptację starych, nieużywanych kompleksów przemysłowych, hal produkcyjnych, warsztatów fabrycznych czy magazynów. Budynki te, choć niewątpliwie bardzo atrakcyjne ze względu na metraż i lokalizację, wymagają jednak odpowiedniego przekształcenia na potrzeby współczesnych użytkowników. Aby nadać im odpowiedni styl, uatrakcyjnić i stworzyć w nich przyjazną atmosferę, projektanci wnętrz muszą łagodzić i ubarwiać pofabryczne konstrukcje na wszelkie możliwe sposoby. Powstałe na potrzeby takich przypadków style, takie jak styl industrialny, postindustrialny czy popularne na całym świecie lofty, to doskonały sposób na przerobienie surowych wnętrz na lokale, mogące przyciągać i zachwycać setki klientów dziennie.

Płyty Deco
Płyty Deco

Jednym ze sposobów złagodzenia pierwotnej surowości pofabrycznego wnętrza, jest wymiana części elementów wyposażenia na takie, które powstały właśnie z myślą o nadaniu przemysłowym wnętrzom nowego, znacznie przytulniejszego designu. Do takich elementów należy właśnie zaliczyć płyty Deco wytwarzane przez markę Climaver.

Płyty Deco – sposób na nowy design starych wnętrz

Płyty Climaver Deco służą do budowy kanałów wentylacyjnych i przewodów powietrznych o przekroju prostokątnym, przy czym ich estetyczny wygląd sprawia, iż mogą z powodzeniem (i często tak właśnie są wykorzystywane) pozostawać wyeksponowane jako ważny element wystroju wnętrza.

Z punktu widzenia samej funkcjonalności płyty Deco marki Climaver należy porównać do płyt Climaver A2 Black, ponieważ posiadają dokładnie tę samą budowę – płyty Deco również posiadają rdzeń z włókna szklanego, tę samą powłokę wewnętrzną i dokładnie takie same parametry. Jedyną różnię stanowi powłoka zewnętrzna, która w płytach Deco wykonana jest ze specjalnego laminatu, którego wierzchnią warstwę stanowi specjalna tkanina o bardzo dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Płyty Deco dostępne są w sześciu różnych wariantach kolorystycznych.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *