Ludzie pracujący za nieduże pieniądze w prywatnych lub państwowych firmach, często zastanawiają się nad założeniem własnej działalności gospodarczej. Jednak barierą ograniczającą realizację planów jest zazwyczaj strach przed ryzykiem, brak środków finansowych na otworzenie działalności.

Własny biznes, jeżeli okaże się trafiony, może być doskonałym sposobem na zarobienie naprawdę dużych pieniędzy. Ale to niestety wymaga dużo pracy zarówno przed jak i w trakcie prowadzenia własnej działalności. Określenie rodzaju działalności, obszaru na którym będziemy działać czy badanie rynku. Jak widać już na samym początku musimy się zmierzyć z ogromem pracy połączonym z ryzykiem i sporymi nakładami finansowymi.

Rozwiązaniem dla osób chcących pracować na własny rachunek jest ajencja czyli forma współpracy pomiędzy etatem a franczyzą. W tej formie bardzo dużo osób prowadzi własny sklep. Korzystając z tej formy nie musisz martwić się o środki finansowe na starcie, lokal, ponieważ tą część zapewnia Ci sieć z którą współpracujesz. Jedną z największych sieci funkcjonujących na rynku w tej formie jest Żabka Polska sp. z o.o., której prezesem Jacek Roszyk. Żabka posiada na rynku około 2500 sklepów, które prowadzone są właśnie na zasadzie współpracy ajencyjnej. Każdy ajent prowadzi sklep na zasadach własnej działalności gospodarczej ale w oparciu o umowę podpisaną z siecią. Dzięki temu ajent dostaje wyremontowany i wyposażony sklep, na który otrzymuje kredyt kupiecki. Współpracując z siecią masz możliwość otworzenia sklepu pod marką Żabka lub Freshmarket.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Wcześniejszy post

Nastepny post

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *