Pierwsze wrażenie, jakie wywieramy na innych kształtuje się przez niecałe 8 sekund. Podobnie jest z mieszkaniami. Osoby, które pragną sprzedać dom lub wynająć mieszkanie powinny skorzystać z profesjonalnych porad dotyczących home staging.

Czym dokładnie jest home staging

Biorąc pod uwagę wolne tłumaczenie, home staging to domowa inscenizacja. Oznacza jednak sztukę aranżowania przestrzeni mieszkania lub pomieszczenia w bardzo umiejętny sposób. Taka usługa jest zwieńczeniem wiedzy z zakresu psychologii, marketingu oraz architektury wnętrz. Zabiegi wchodzące w zakres home staging mają na celu dopasowanie wnętrza pod upodobania potencjalnego nabywcy.

Home staging, lub inaczej property styling, jest nowym zjawiskiem na polskim rynku nieruchomości. Usługa ta przywędrowała ze Stanów Zjednoczonych, gdzie jest tam na porządku dziennym. Metamorfozy pomieszczeń są mile odbierane, pod warunkiem, że są wykonane odpowiednio.

Jakie są zasady wielkiej metamorfozy

Sprzedaż lub wynajem mieszkania, czy też pokoju, nie należy do najłatwiejszych zadań. Ważne jest wiele czynników takich jak:

• dobra lokalizacja budynku,
• właściwy układ mieszkania,
• rozsądna cena.

Mieszkania, które nie spełniają któregokolwiek z powyższych warunków muszą się czymś wyróżnić i zachęcić potencjalnych nabywców do zakupu. Najczęściej czynnikiem decydującym w tego typu obiektach jest właśnie pierwsze wrażenie, czyli odczucie, które kształtuje się w pierwszych 8 sekundach od wejścia do mieszkania. By pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne należy pamiętać o kilku zasadach.

sprzaZasada 1 – porządek nad wszystkie wartości

Podstawowym elementem homestagingu jest porządek. Mieszkanie powinno być przygotowane w najmniejszym detalu. Potencjalny klient odwiedzający mieszkanie nie może odczuć, że jest intruzem w domu. Dlatego takie elementy jak pozostawione pranie, zabawki czy też naczynia muszą zniknąć. Dzięki temu, mieszkanie wydaje się bardziej neutralne, co pozwala oglądającemu łatwiej sobie wyobrazić je, jako swoje.

wazonZasada 2 – pachnące i jasne pomieszczenia

To, jak oglądający odbierze nasze mieszkanie w dużej mierze zależy od oświetlenia, zapachu i dźwięku. Najlepiej na oglądanie mieszkania umawiać się wtedy, gdy jest jeszcze jasno. Jeśli mieszkanie jest oglądane po zmroku, warto podkreślić wszystkie walory nie szczędząc na oświetleniu. Im więcej światła tym lepiej.

Zapach jest niezwykle istotny w mieszkaniu, ponieważ działa na zmysły. Bardzo źle odbierany jest zapach tytoniu, dlatego przed otworzeniem mieszkania na wizyty klientów należy się tego zapachu pozbyć. Podobnie w przypadku zwierząt – schowanie kuwet i misek z jedzeniem dla zwierząt jest wskazane.

Zasada 3 – zadbaj o detaledom5

Warto w trakcie odwiedzin parzyć kawę. Zapach kawy powoduje zmianę nastroju i nastawienie kupującego. Warto pamiętać o wyłączeniu telewizora, ponieważ rozprasza i nie pozwala na spokojne zwiedzanie gościom.

Bardzo miłymi detalami są również świeże kwiaty, ciekawie upięte zasłony czy ustawienie mebli. Czasami wystarczy niewiele by móc dokonać wspanialej metamorfozy pomieszczenia. Właściwe wykorzystanie usługi pozwala zwiększyć wartość nieruchomości nawet o 20%. Niemniej jednak należy pamiętać, że homestaging działa w dwie strony i najlepiej w tej sprawie skorzystać z usług profesjonalistów. W Polsce jedną z firm oferujących usługi w zakresie home staging jest . Warto skorzystać z pomocy doświadczonych w tej dziedzinie.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *