Biznes

Zarządzanie reklamacjami w PGNiG

PGNiGAgencja interaktywna Ideo Sp. z o.o. zaprojektowała i wdrożyła dla spółki PGNiG system do zarządzania zgłoszeniami klientów, który zintegrowany i połączony został z Systemem Analitycznym. Jednym z elementów będącym częścią uruchomienia było przeszkolenie ponad 900 pracowników w 7 oddziałach spółki.

Ideo Sp. z o.o. to agencja interaktywna oferująca szeroki wachlarz usług z obszaru rozwiązań IT, wśród nich znajdują się m.in. tworzenie stron www, zarządzanie hostingiem, wykonywanie aplikacji mobilnych, czy integracja systemów informatycznych.

Zarządzanie reklamacjami w PGNiG
Podniesienie efektywności i szybkości obsługi zgłoszeń oraz obniżenie związanych z tym procesem kosztów – to główne zadania jakie spełniać ma nowowprowadzony system. Jedną z trudności, jakie zespół projektowy musiał pokonać w trakcie wdrożenia, było przeprowadzenie wdrożenia we wszystkich oddziałach oraz centrali spółki. Dodatkowo prowadzone działania nie mogły wpływać negatywnie na obsługę klientów PGNiG. Dzięki informatyzacji procesów związanych z obsługą skarg, wniosków oraz reklamacji możliwe jest ich monitorowanie oraz skracanie czasu potrzebnego na rozpatrywanie poszczególnych zgłoszeń. Oprócz tego, system umożliwia ujednolicenie standardów obsługi, które obowiązują obecnie we wszystkich siedzibach spółki.
Platforma została dodatkowo rozszerzona i połączona z Systemem Analitycznym. Umożliwia on tworzenie różnego rodzaju raportów, jakie spółka zobowiązana jest przygotować na potrzeby kontroli UOKiK. Służy on również do realizowania raportów wykorzystywanych przy wewnętrznych kontrolach jakości obsługi.

Agencja Ideo Sp. z o.o. oprócz wdrożenia obu systemów zajęła się także szkoleniem ponad 900 pracowników firmy. Umożliwiło to sprawne wprowadzenie spółki i pracujących w niej osób w nowe procedury dotyczące obsługi reklamacji.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Wcześniejszy post

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *