Dekoracje są nieodłącznym elementem niemal każdej aranżacji. Drobne przedmioty subtelnie wkomponowane w elegancko urządzanym pomieszczeniu doskonale podkreślają ogólnie przyjęty styl. Ozdobne przedmioty mogą być wykonane z różnych materiałów, jak porcelana, drewno, szkło czy nawet metal, który okazuje się coraz bardziej cenionym.

Rzeźby metaloweWspółcześnie metaloplastyka przeżywa swój renesans. Odrodzenie kowalstwa artystycznego sprawia, że na rynku pojawia się wiele oryginalnych i interesujących form dekoracyjnych, tak odmiennych od tych tradycyjnych, wykonanych z porcelany, szkła czy drewna. Wyroby metalowe wydają się idealnym dodatkiem do wnętrz nowoczesnych, gdzie minimalistyczny styl i zimna kolorystyka idealnie współgrają ze stalą. Jednak oferta kowalstwa artystycznego jest znacznie szersza, a można w niej znaleźć również coś do wnętrz o tradycyjnym wystroju. Przykładem mogą być choćby nawiązujące do flory i fauny interesujące produkty M&W Design.

Elementów dekoracyjnych wykonanych z metalu może być bardzo wiele, począwszy od sprzętów, poprzez większe akcesoria, aż na detalach kończąc. Jednak każdy z tych produktów jest formą oryginalną, ręcznie wykonaną, gdzie producent dba o estetykę i każdy, nawet najdrobniejszy szczegół wykonania.

W pomieszczeniach często można odnaleźć wykonane z metalu artykuły dekoracyjne, jak kwietniki, świeczniki, wazony, stojaki, wieszaki czy ramki. Przedmioty te uchodzą za praktyczne i eleganckie, które pasują tak do wnętrza o charakterze tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Kształty takich przedmiotów są zwykle oryginalne, a producenci gotowi są przygotować formę zgodną z życzeniem klienta, idealnie odpowiadającą aranżacji konkretnego pomieszczenia. Dekoracje wykonane z metalu mogą też stanowić integralną część mebli – łóżek, foteli, krzeseł, stolików, regałów, półek czy luster.

Bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym są ozdoby metalowe na ścianę, o różnych kształtach i wielkości. Inspiracją dla artysty jest flora bądź fauna, ale można też odnaleźć formy będące swoistą abstrakcją. Metal jest zwykle polerowany, jednak na powierzchni całej ozdoby może przybierać różne odcienie. Tak wykonane akcesoria dekoracyjne można montować na ścianie w dowolny sposób, wieszając na odpowiednio przygotowanych uchwytach bądź przyklejając. Mocowanie zależy od wielkości i ciężaru ozdoby.

Subtelnym elementem dekoracyjnym wykonanym z metalu są małe figurki stawiane na stolikach czy półkach. Wprawdzie ich konstrukcję zazwyczaj stanowią metalowe pręty czy blaszki, jednak zdarza się, że pewną częścią całości jest kamień bądź szkło. Tak pomysłowe połączenia pozwalają na tworzenie różnorodnych form przypominających owady czy zwierzęta. Te małe formy artystyczne znajdują zastosowanie przeważnie w nowoczesnych wnętrzach, jednak można je również odnaleźć jako drobny dodatek aranżacji klasycznych. Producenci figurek dekoracyjnych proponują oryginalne i pomysłowe formy, co czyni ofertę bardzo zróżnicowaną kształty

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *