Z pewnością część z nas sądzi, że światełka choinkowe można wykorzystać tylko w celu udekorowania choinki. Nic bardziej mylnego! Okazuje się,że światełka te można z całym powodzeniem wykorzystać do dekoracji mieszkania i to nie tylko w okresie świątecznym. Jak to zrobić? Podpowiadamy gdzie i jak zamontować światełka, by wprowadziły do wnętrza magiczny nastrój.

lampki1.  Zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe posiadają w swojej ofercie różnorodne światełka choinkowe. Nie muszą to być tylko zwyczajne lampki – możemy wybierać w przeróżnych rozmiarach i kolorach!  Wybierzmy takie, które najbardziej nam się podobają. Mogą być one w kształcie serc, kwiatów czy gwiazdek. Dostępne są oczywiście w rozmaitych kolorach – decydując się na któreś weźmy pod uwagę kolor pomieszczenia, w jakim chcemy je umieścić.

2. Przede wszystkim lampki możemy rozwiesić nad oknem. Można przyczepić je do karnisza lub wywiercić dwie dziury z boku okna i umieścić na haczykach. Podobnie ze ścianą. Lampki mogą by rozwieszone zupełnie dowolnie lub ułożone w określony kształt. Warto kupić te w kształcie np. gwiazdek – takie idealnie sprawdzą się w pokoju dziecka czy nastolatka. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczynić z nich lampkę nocną owijając je wokół np. wazonu podstawionego na stoliku nocnym.

3. Lampkami świątecznymi możemy udekorować także wybrane przedmioty. Można zawiesić je wzdłuż sufitu tworząc oryginalną, świecącą listwę albo owinąć nimi lustro stojące lub ramę łóżka. W tym drugim przypadku najlepszy efekt uzyskamy, jeśli posiadamy łóżko z ramą metalową zawierającą szczebelki, na które nawiniemy lampki. Ponadto światełka można wykorzystać do umieszczenia ich w wybranym elemencie dekoracyjnym tak, aby nadać mu magicznej poświaty.

4. Lampki choinkowe możemy umieścić także przed domem lub na balkonie czy tarasie. Pamiętajmy, że w tym celu potrzebujemy lampki specjalnie do tego przystosowane, czyli zewnętrzne. Jeśli posiadamy własny ogród możemy przystroić drzewa, rozwieszając na nich lampki lub tez owijając je wokół pnia. Owińmy płot lub siatkę albo zawieśmy lampki w altanie. Udekorujmy balustradę balkonu albo rozwieśmy ozdoby na sznurkach od bielizny – ma być kolorowo i świątecznie!

5. Przy umieszczaniu światełek należy być ostrożnym. Zawsze bądźmy w pobliżu światełek w razie, gdyby doszło do zwarcia. Wychodząc z domu pamiętajmy o ich wyłączeniu. Jeśli posiadamy starszy model światełek – przetestujmy je i upewnijmy się, że są w stu procentach sprawne. Rozważnie wybierzmy miejsce, w których światełka chcemy powiesić. Unikajmy zbliżania ich np. do papieru, aby nie zapaliły się w razie zwarcia!

Więcej na: www.homeinvest.pl

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *