Podczas zmiany operatora zazwyczaj chcemy zachować swój dotychczasowy numer, który znamy nie tylko my, ale również większość naszych znajomych. Aby to zrobić należy dowiedzieć się, który z dostawców w Twojej miejscowości ma takie możliwości techniczne.

_Files_Thumbs_155682Jeżeli zdecydujemy się juz na przeniesienie numeru musimy zdawać sobie sprawę z kosztów jakie trzeba będzie ponieść za to działanie. Zazwyczaj wahają się one w granicach od 50 do 130 zł. Na ogół formalności są dopełniane w naszym imieniu, jednakże również możemy zrobić to samodzielnie po uzyskaniu informacji od dotychczasowego dostawcy.

Zdarzają się również sytuacje, że podłączenie nas „po kablach” do sieci nie jest zbytnio opłacalne dla dostawcy. Z tego też względu najlepiej od razu zapytać się o to w siedzibie firmy. Z kolei jeżeli nie mamy możliwości na połączenie ziemne, istnieją również inne, korzystane finansowo oferty telefonii stacjonarnej przez sieci radiowe, telewizji kablekowej, komórkowe, a nawet internetowe.

Sieć radiowa
Jeżeli wybierzemy operatora telefonii przez sieć radiową, która działa na obszarze naszej miejscowości, nasz numer jest przeypisywany do telefonu nomadycznego. Aparat ten ze sposobu obsługi oraz wyglądu przypomina do złudzenia komórkę oraz w przeciwieństwie do telefonów „domowych”, mozna go użytkować na terenie numeracyjnym. Dodatkowo posiada również dostęp do stron WAP oraz możliwość wysyłania wiadomości tekstowych.

Internet
W przypadku Internetu nie ma znaczenie, w której strefie numeracyjnej jesteśmy, gdyż to operator telefonii internetowej nadaje nam konkretny numer strefy, do której najczęściej wykonywane sa połączenia. Jedyną rzecza, którą powinniśmy posiadać by móc korzystać z tych usług jest Internet szerokopasmowy.

Jeżeli wybierzemy takiego oparatora, w takiej sytuacji mamy dwie możliwości telefonoawnia: przez specjalny telefon, który daje możliwość rozmowy bez uruchamiania komutera bądz przez słuchawki i mikrofon

Więcej na temat można znalezc na:

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *