Brudna elewacja budynku? Nieestetyczny wygląd fasady biurowca, sklepu lub domu jednorodzinnego? Na pewno chcesz coś z tym zrobić. Pierwsze co przychodzi do głowy to mycie elewacji. Jest to standardowa czynność polegającą na starannym i bardzo dokładnym umyciu ścian budynku przy pomocy dedykowanych środków. Specjalistyczne firmy oferują usługi mycia elewacji na terenie całego kraju. Dysponują w tym celu dedykowanymi do tego celu narzędziami i środkami, ułatwiającymi sprawne umycie ścian bez ryzyka ich zniszczenia. Takiej właśnie usługi poszukiwałeś? Chętnie zamówisz czyszczenie elewacji, ale nie wiesz, ile to będzie kosztować i czy cię na to stać? Cena za taką usługę rozpoczyna się od 15 zł za metr kwadratowy i może wzrosnąć zależnie od wielu innych czynników – np. stopnia trudności prac lub trudnych do usunięcia zanieczyszczeń. W sfinansowaniu czyszczenia elewacji pomóc Ci może pożyczka przez internet, dostępna w kwocie nawet do 25 000 złotych.

Dlaczego należy czyścić elewację?

Przede wszystkim ze względów estetycznych. Zabrudzona elewacja budynku wygląda bardzo niechlujnie i może robić złe wrażenie na potencjalnych klientach na pewno nie jest to taka wizytówka, jaką chciałbyś, aby twoja firma miała. Brud znajdujący się na elewacji może również wpływać niekorzystnie na stan budynku, a szczególnie okucia i stolarkę okienną. Tłuste osady mogą wchodzić w reakcje chemiczne z uszczelkami gumowymi, przyspieszając ich niszczenie i utratę elastyczności. Myjąc regularnie elewację, można na czas usunąć niekorzystne zabrudzenia, jednocześnie przywracając elewacji świeży i zadbany wygląd.

Koszt mycia elewacji

Firmy zajmujące się myciem elewacji wykorzystują do tego celu specjalne narzędzia i chemię czyszczącą, skutecznie usuwającą trudne zabrudzenia, a jednocześnie bezpieczną dla tynków i farby. Aby usunąć szczególnie uporczywe zabrudzenia, wykorzystywane są myjki ciśnieniowe. Podczas prac na dużych wysokościach oraz w trudno dostępnych miejscach wykorzystywane mogą być zwyżki na podwoziu samochodowym. Są one wyposażone w zamykany kosz, w którym bezpiecznie mogą pracować nawet dwie osoby. Czas potrzebny na umycie elewacji budynku zależy przede wszystkim od jej wielkości i stopnia zabrudzenia. W przypadku elewacji wysokich budynków stosowane mogą być techniki alpinistyczne, jak również mocowane do dachu windy – pomosty. Pozwalają one na płynne podnoszenie i opuszczanie pomostu, tak aby umyć każdy element elewacji, bez względu na jej wysokość.

Jak często myć elewacje budynku

To zależy od jej stanu. Budynki znajdujące się w pobliżu dróg o dużym natężeniu ruchu mogą wymagać znacznie częstszego mycia elewacji niż budynki w miejscach mało uczęszczanych. Spaliny osiadające na chropowatych powierzchnia elewacji z czasem mogą przybierać postać ciemnego, tłustego osadu. Mycie elewacji nie jest małym wydatkiem. Dobrze zaplanować go w swoim budżecie, ale nie zawsze jest to możliwe. W takich sytuacjach rozwiązaniem może być pożyczka przez internet, którą można przeznaczyć na dowolny cel – również umycie elewacji budynku.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *