Obrona tytułu naukowego to temat, który rokrocznie zmywa sen z powiek wielu studentom. To, co dla wielu jest horrorem, w rzeczywistości nie jest takie straszne. By napisać dobrą pracę licencjacką wystarczy zaledwie trzy kroki.

Krok 1 Twórcze początki

ksiazka23

Na samym początku najlepiej jest zgromadzić niezbędne do pisania rzeczy, czyli komputer i właściwa literatura. Mając wszystko pod ręką nie będziemy się rozpraszać niepotrzebnymi czynnościami. Przeglądanie zgromadzonej literatury, czytanie interesujących nas fragmentów z pewnością pomoże nam w zgromadzeniu bazy niezbędnej do rozpoczęcia pisania pracy.

Jeśli nie posiadamy tematu pracy inspiracje można znaleźć w podobny sposób. Tym bardziej, że wiele osób radzi by właśnie w taki sposób szukać inspiracji:

„(..)dobrym sposobem na napisanie pracy licencjackiej jest zrobienie sobie prasówki i poszukanie literatury z interesujących nas treści. Ja tak zrobiłam i temat sam się nasunął. Później okazało się, że literaturę mam i wystarczy czytać i pisać.”

Krok 2 Plan działania

Przeglądanie stert literatury, magazynów i artykułów jesteśmy w stanie zboczyć z omawiania wyznaczonego tematu. Kolejnym krokiem niezbędnym by stworzyć wartościową pracę jest stworzenie planu. Nie tworzymy go po to by się go sztywno trzymać, lecz po to, by wyznaczył nam granice. Zbytnie odbieganie od tematu sprawia, że mimo dobrej koncepcji praca gubi swoją wartość merytoryczną.

Krok 3 Pisz z głową

Przystępując do pisania pracy należy przede wszystkim przeczytać wymogi edytorskie, jakie narzuca dana uczelnia. Najlepiej poprosić o pomoc w tym zakresie swojego promotora.

W wymogach edytorskich należy zwrócić uwagę na:

  • rozmiar i rodzaj czcionki,
  • interlinię (odstępy między wersami),
  • tworzenie spis treści,
  • tworzeni bibliografii,
  • numerowanie stron,
  • strukturę pracy (wstęp, rozwinięcie zakończenie),
  • tworzenie strony tytułowej,
  • długość pracy.

Pisanie pracy licencjackiej może być naprawdę proste. Wystarczy jedynie odpowiednio się do niej przygotować. Aby ułatwić sobie pisanie pracy istnieje możliwość poproszenia kogoś bliskiego o pomoc na przykład w gromadzeniu literatury. Wiele cennych porad można znaleźć również na forach internetowych. Najlepiej jednak zmobilizować się i zacząć pisać już dziś.

Cytat:

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *