Oczy dzieci są bardziej wrażliwe na niewłaściwe oświetlenie biurka niż osób dorosłych, dlatego też rodzice muszą poważnie i odpowiedzialnie podejść do tego rodzaju wyposażenia. Dzieci spędzają dużo czasu przy biurku odrabiając lekcje, ucząc się, czytając czy po prostu bawią się. Często poza czytaniem czy pisanie pojawia się w tym samym miejscu monitor komputera czy laptop. Dlatego też, aby prawidłowo oświetlić takie miejsc, należy wziąć pod uwagę wszelkie elementy wyposażenia, które są zarówno źródłem światła, pochłaniają światło, lub mu przeszkadzają. Poza obszarem biurka, przy którym dziecko spędza czas na nauce, weź pod uwagę także natężenia światła w pokoju, zarówno tego sztucznego w postaci lampy wiszącej, żyrandola, jak i kinkietu, lampki nocnej czy stojącej. Całość musi współgrać ze sobą, aby zapewnić komfortowe oświetlenie miejsca nauki dziecka.

Feng Shui w pokoju dziecka

Jeśli jesteś rodzicem i jednocześnie miłośnikiem kultury dalekowschodniej to możesz zwrócić uwagę na to, co mówi o tym Feng Shui – starożytna, chińska sztuka i wiara. Przy odpowiednim jej zastosowaniu, powinna przynieść nam zdrowie i szczęście. Chodzi w niej o pozytywną energię i to, jak można wykorzystać tę energię dla dobrego zdrowia i szczęścia.

oświetlenie miejsca nauki dziecka

Jak urządzić pokój dziecka?

Oto kilka ważnych wskazówek dotyczących pokoju nauki Twojego dziecka, dzięki czemu Twoje dziecko osiągnie znacznie lepsze wyniki w tym roku szkolnym czy akademickim. Małe dzieci są zawsze pełne energii, więc zaprojektuj pokój do nauki dla swojego dziecka w taki sposób, aby pozytywnie wpłynął na jego energię. Najpierw posprzątaj pokój dziecka, ponieważ nieporządek wytwarza dużo ujemnej energii, która wpływa na koncentrację dziecka podczas nauki. Schludne, czyste i uporządkowane środowisko zwiększa koncentrację dzieci w trakcie nauki. Po posprzątaniu i uporządkowaniu pokoju dziecka skoncentruj się na odpowiednim ustawieniu biurka w stosunku do kierunków geograficznych. Praktykujący Feng Shui uważają, że kierunki wschodni, północny i północno-wschód są pełne pozytywnej energii.

Prawidłowe ustawienie biurka ma znaczenie?

Wschód jest najbardziej odpowiednim kierunkiem do nauki. Biurko ustawione w kierunku północno-zachodnim nie będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ sprawia, że ​​dzieci są niespokojne, przez co nie mogą się długo koncentrować na nauce. Podczas nauki dzieci muszą zawsze zwracać się w kierunku wschodnim lub północnym, ponieważ zwiększy to ich energię, co jest kluczem do sukcesu. Spróbuj ustawić biurko tak, aby okno znajdowało się po lewej stronie. Plecy dziecka nigdy nie powinny być skierowane do drzwi. Kształt biurka do nauki powinien być kwadratowy lub prostokątny. Umieść mapy w takim pokoju. Zasady Feng Shui zalecają ściany w jasnych odcieniach niebieskiego, zielonego, białego i kremowego. Unikaj ciemnych odcieni w pokoju do nauki.

Łatwy dostęp do światła dziennego

Światło odgrywa kluczową rolę w feng shui. Pokój Twojego dziecka powinien być odpowiednio oświetlony. Oświetlenie biurka dziecka powinno zawierać lampę stołową, umieszczoną w kierunku południowo-wschodnim.

 

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *