Wszyscy zgadzamy się, że sypialnia powinna być przytulna. Zazwyczaj przytulność kojarzymy z miękkimi materiałami i ciepłymi kolorami, dlatego pomysł czarno-białej sypialni nie wszystkich jeszcze przekonuje. Monochromatyczne połączenie nie musi jednak wcale być nudne, ani tym bardziej zimne i sterylne. Wystarczy odpowiednio zaaranżować przestrzeń.

Połączenia

Czarno-białe pomieszczenie to z pewnością nie lada wyzwanie. Aby urządzić je z gustem i smakiem, należy przede wszystkim zachować odpowiednie proporcje. Wszystkie ściany warto pomalować na biało lub zdecydować się na zestawienie 3+1, malując jedną ze ścian na czarno lub kładąc ozdobną tapetę.

Kolorystyka

Czarno-białą sypialnię możemy urządzić w dwojaki sposób. Możemy zdecydować się na minimalistyczne, monochromatyczne połączenie bieli i czerni, które będą jedynymi kolorami w pomieszczeniu lub zestawić je z trzecim kolorem, który nieco ożywi i doda energii. Może to być zarówno jasny, pastelowy kolor, jak i intensywny np. amarantowy, turkusowy czy musztardowy.

Starannie dobrane akcesoria

W czarno-białej sypialni ważną rolę powinny odgrywać umiejętnie połączone dodatki. Aby nadać przestrzeni sielskiego charakteru zadbajmy o zdjęcia umieszczone w stojących ramkach lub antyramach na ścianie. Ściany ozdóbmy ulubionymi grafikami lub obrazami. Na podłodze połóżmy miękki dywan z długiego włosia lub futrzak, a na łóżku ułóżmy ozdobne poduszki np. obszyte futerkiem.

Przy współpracy

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *