Zdrowie & Uroda

Jakie szkła kontaktowe do komputera?

Jakie szkła kontaktowe do komputera?

Trudno dziś sobie wyobrazić pracę biurową bez komputera. Przed monitorem PC-ta spędzamy coraz więcej godzin nie tylko w pracy, ale i w domu. Wywołuje to wiele przykrych dolegliwości, w tym także związane z naszym wzrokiem. Jak skutecznie chronić oczy przed szkodliwym oddziaływaniem komputera i jednocześnie poprawić pole naszego widzenia? Odpowiedzią są atestowane soczewki kontaktowe.

Co grozi naszym oczom?

Żaden nawet najnowocześniejszy monitor LCD/TFT nie jest w stanie całkowicie chronić naszych oczu przed skutkami długotrwałego wytężania wzroku. Wielogodzinna praca przed komputerem może doprowadzić m.in. do zmęczenia wzroku, przymglonego widzenia, progresywnej zmiany refrakcji, bólów głowy, suchości oczu, dwojenia czy też zaburzenia widzenia barwnego. Długotrwałe śledzenie znaków na monitorze powoduje spadek częstotliwości mrugania naszych powiek, doprowadzając w efekcie do powstania tzw. zespołu suchego oka. Jakie szkła kontaktowe do komputera będą najlepsze?

Soczewki silikonowo-hydrożelowe

Osoby korzystające na co dzień z soczewek kontaktowych częściej spotykają się z objawami suchości oczu. W takim przypadku bardzo ważne jest właściwe dobranie przez specjalistę rodzaju soczewek do indywidualnych potrzeb użytkownika. Oprócz wyboru odpowiedniej mocy soczewek istotny jest również dobór materiału, z którego są wykonane oraz ustalenie trybu użytkowania szkieł kontaktowych. Pod uwagę należy wziąć także indywidualny dobór soczewek do pracy z bliska i odległości pośrednich w zależności od wieku użytkownika. Dla osób, które spędzają wiele godzin przed komputerem najlepszym rozwiązaniem będą soczewki silikonowo-hydrożelowe wzbogacone dodatkowymi składnikami nawilżającymi z jednodniowym trybem wymiany. Kup na: .

Dbajmy o nasze oczy

Aby zachować dobry wzrok mimo długotrwałej pracy przy komputerze, należy przestrzegać podstawowych zasad BHP. Nasze oczy powinny znajdować się w odległości nie mniejszej niż 40 cm od monitora. Konieczne jest również robienie regularnych przerw podczas pracy przy komputerze, maksymalnie co dwie godziny. Można także zaopatrzyć się na przykład w krople nawilżające z hialuronianem sodu dodatkowo wzbogacone prowitaminą B5.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem:

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *