Piękny i zdrowy uśmiech, dodaje pewności siebie. Na stan naszych zębów i dziąseł duży wpływ ma codzienna dieta, która mało kiedy zawiera dużo warzyw i owoców oraz produktów mlecznych, korzystnie wpływających na uzębienie.
Aby nie mieć problemów z jamą ustną należy pamiętać o regularnym i właściwym szczotkowaniu zębów. W tym przypadku należy używać średnio twardej szczotki, która dobrze usuwa resztki pokarmów, przy tym nie uszkadzając śluzówki. Szczoteczkę trzeba wymieniać co najmniej co dwa, trzy miesiące. Myjąc zęby, należy stosować odpowiednia technikę , czyli według następującego schematu: część zewnętrzną najpierw górnych a potem dolnych zębów, czyścimy pierwsze, później wewnętrzną powierzchnię. Na koniec delikatnie czyścimy język, wykonując szczoteczką ruch wymiatania. Do swoich potrzeb należy też właściwie dobrać pastę.

Chore zęby, lekceważone infekcje mają duży wpływ na nasz organizm, są szkodliwe na przykład dla układu krążenia czy kostnego. Dlatego na początku trzeba zwalczać bakterie i stany zapalne. Stosując odpowiednie płukanki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Ważną i podstawową zasadą, by uniknąć wszelkiego rodzaju schorzeń związanych z jama ustną jest mycie zębów zawsze rano i wieczorem, a po posiłkach używanie nici dentystycznych i specjalnych płynów do płukania ust. Dbając właściwie o swoje zęby, będziesz odwiedzał gabinet stomatologiczny w Rzeszowie, tylko podczas wizyt kontrolnych.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *