Dzień ślubu to chwile, które każdy z świeżo upieczonych małżonków chciałby zapamiętać na całe swoje życie. W uwiecznieniu tych ważnych momentów z pewnością może pomóc profesjonalny fotograf, który swoim bystrym okiem jest w stanie uchwycić każdą niepowtarzalną sytuację. Czym kierować się dokonując wyboru fotografa ślubnego?

Dokonując wyboru fotografa ślubnego nie kierujcie się w pierwszej kolejności ceną jego usług, ponieważ zdjęcia, które wykona mają być dla was pamiątką na całe życie, do której za każdym razem będziecie wracać z przyjemnością i zachwytem. Pamiętajcie, że profesjonalny reportaż ślubny powinien obejmować przygotowania do ślubu, błogosławieństwo rodziców, samą ceremonię ślubu oraz przyjęcie weselne. Dodatkowo możecie zażyczyć sobie wykonanie sesji ślubnej- w dniu ślubu, albo później, w jakimś oryginalnym i ciekawym miejscu.

Przy wyborze fotografa pomocne mogą okazać się opinie znajomych, którzy przy rożnych okazjach korzystali już z usług fotograficznych. Poproście o udostępnienie wam ich albumów ślubnych, albo zdjęć zapisanych na różnych nośnikach. Zapytajcie też jak wspominają współpracę z fotografem, czy był otwarty na ich propozycje, czy sam miał ciekawe pomysły. Oceńcie jak wyglądają zrobione zdjęcia, zwróćcie uwagę na ostrość i jasność zdjęć, światło, przyglądnijcie się, czy osoby wyglądają na nich naturalnie.

Ofertę poszczególnych fotografów oraz przykładowe zdjęcia można też zobaczyć na ich stronach internetowych, z tym, że tam zwykle są opublikowane najlepsze ze zrobionych zdjęć. Wykonana fotografia ślubna powinna być uwieczniona nie tyko na płycie dvd, ale także w fotoksiążce, czy w specjalnych albumach ślubnych. Nie zapomnijcie zapytać fotografa o dodatki, która wam oferuje, być może przygotuje dla was specjalne albumy ze zdjęciami ślubnymi dla rodziców i świadków. Pytajcie też o sprzęt, którym dysponuje i jego parametry, o oświetlenie i statyw.

Pamiętajcie, że każdy fotograf musi mieć specjalne zezwolenie na wykonywanie zdjęć w kościele.

Jeśli chcecie, aby zdjęcia z dnia ślubu stanowiły dla was wartościową pamiątkę, którą każdy będzie oglądał z podziwem to wybierzcie doświadczonego fotografa z profesjonalnym sprzętem, pełnego pomysłów i energii.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *