„Równe traktowanie standardem dobrego rządzenia” tak brzmi nazwa projektu, który został uruchomiony na polecenie Kancelarii Premiera. Jednym z jego elementów jest wdrożenie dedykowanego serwisu informacyjnego. To właśnie za jego pośrednictwem każdy będzie mógł zgłosić wszelkie przejawy dyskryminacji.
Projekt zrealizowany został przez Internet Software House Ideo Sp. z o.o.
Biuro Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania (we współpracy z polskimi uczelniami SGH oraz UJ) realizuje projekt Równe Traktowanie Standardem Dobrego Rządzenia. Jego celem jest przede wszystkim promowanie wśród społeczeństwa idei równego traktowania. Dodatkowo zadaniem projektu jest przeciwdziałanie i zwalczanie dyskryminacji oraz uwrażliwianie ludzie na krzywdę innych, której przyczyną są przejawy nierównego traktowania. W ramach tego unikalnego w całej UE projektu powstanie tzw. sieć koordynatorów do spraw równego traktowania. Kolejnym elementem będzie przeszkolenie i zapoznanie z niezbędnymi informacjami niemal 400 urzędników, pracujących na terenie całej Polski.
Aby zadania projektu mogły być bez przeszkód realizowane zdecydowano się na stworzenie serwisu, który dostępny jest pod adresem www.siecrownosci.gov.pl. Został on połączony ze specjalną platformą dedykowaną koordynatorom. To właśnie za jej pośrednictwem będą oni otrzymywać zgłoszenia od internatów, którzy byli świadkami lub sami doświadczyli dyskryminacji.
Informowanie o problemie, edukowanie społeczeństwa oraz uświadamianie o przejawach dyskryminacji – takie są główne cele portalu www.siecrownosci.gov.pl. Struktura wdrożonej strony pozwala na szybką i intuicyjną aktualizację treści umieszczanych na portalu. Dzięki zintegrowaniu newslettera z serwisami społecznościowymi możliwe jest znaczne zwiększenie zasięgu informacji, które zamieszczane są w serwisie.
Przy tworzeniu strony zadbano, aby spełniała ona zasady równego traktowania oraz była dostępna dla jak największej liczby osób. Dlatego też serwis posiada specjalne wersje, które umożliwiają korzystanie ze strony przez osoby niewidome oraz niedowidzące.