Od 2007 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące przekazywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych dla organizacji pożytku publicznego.  Od tego czasu co roku każdy podatnik może przekazać 1 % podatku na jakiś cel. Pomysłów pomocy jest wiele, niektórzy pomagają zwierzętom, inni bezdomnym, niepełnosprawnym, a jeszcze inni chorym dzieciom.

Organizacją pożytku publicznego zajmująca się chorymi dziećmi na białaczkę jest Fundacja   Podaruj Życie. Jej założycielką jest Urszula Smok, która kiedyś również była chora, a z pomocą przyszedł jej brat który ofiarował jej swój szpik kostny,  teraz ona pomaga.

Fundacja istnieje od 2001 roku, a od 2004 roku posiada statut opp i jest organizacją nie kierująca się osiąganiem zysków.

Każdy kto przekazuje 1% podatku na fundację, tym samym wspiera badania dawców szpiku kostnego, kosztowne leczenie osób chorych na białaczkę i inne choroby krwi, kurację osób po przeszczepie szpiku kostnego oraz przełamywanie przesądów społecznych o raku.

Dzięki fundacji wiele osób zrozumiało, że białaczka nie jest chorobą nieuleczalną.  Aby przekazać 1 procent należy wypełnić w swoim formularzu PIT odpowiednią rubryczkę wpisując KRS, dodatkowo można również podać cel swojej pomocy.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *