Dom & Wnętrze

Jak wybrać kabinę prysznicową?

Jak wybrać kabinę prysznicową?

Łazienka to wyjątkowe miejsce w domu w którym możemy się zrelaksować i chwilę odpocząć. Szybki prysznic po całym dniu pracy lub półgodzinna kąpiel to coś, co lubimy najbardziej. Warto zadbać o to, abyśmy w naszej łazience czuli się na prawdę dobrze. Kluczową kwestią jest oczywiście wybranie odpowiedniego prysznica – podpowiadamy Wam czym się kierować i na co należy zwrócić uwagę!

  1. Wybór prysznica będzie podyktowany przede wszystkim wielkością naszej łazienki. W większej łazience jego wielkość czy ustawienie nie będzie stanowiło żadnego problemu, natomiast na mniejszej przestrzeni musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Prysznic musi znajdować się w takim miejscu, aby zajmował jak najmniej miejsca i nie ograniczał niepotrzebnie przestrzeni. Najlepiej będzie ustawić go w rogu lub we wnęce.
  2. 4Najmniejsze prysznice, jakie znajdują się na rynku mają około 80 centymetrów. Lepszym rozwiązaniem – nawet do małej łazienki – jest jednak kabina prysznicowa o wymiarach 80 x 90 centymetrów lub 80 x 100 centymetrów, w których dorosła osoba będzie mogła się swobodnie poruszać. Bardziej praktyczny niż prysznic okrągły jest ścięty lub kwadratowy. Wbrew pozorom dzięki okrągłemu zakończeniu nie zaoszczędzimy wiele miejsca, a ograniczymy nim  znacznie ruchy pod prysznicem.
  3. W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej prysznicy w najróżniejszych kolorach. Kolorowe kabiny prysznicowe są może i nowoczesne i ciekawe, ale dużo lepiej wyglądają te w klasycznych, stonowanych kolorach, do których łatwo dokupimy potem meble łazienkowe. Co najważniejsze – przezroczysta kabina optycznie powiększy przestrzeń naszej łazienki i będzie praktycznie „niewidoczna”!
  4. Możemy zdecydować się także na zainstalowanie w podłodze kratki opływowej. Najlepiej uczynić to w rogu naszej łazienki. Wówczas pamiętajmy o zamontowaniu osłonki prysznicowej, która będzie zapobiegać pryskaniu wody. Zaletą zasłonki jest nie tylko to, że możemy wybierać spośród różnych kolorów i wzorów, ale także to, że pozostawia nam ona większe pole manewru pod prysznicem.
  5. Wybór odpowiedniego brodzika. Naczelną kwestią jest wybranie wysokości brodzika: mogą być one wyższe lub niskie, czy też całkiem wpuszczone w podłogę. Są także różne rodzaje odpływów: okrągły oraz poziomy, które zazwyczaj możemy ustawić na dowolnej ściance naszego prysznica.

Homeinvest.pl

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *