Dom & Wnętrze

Jak wybrać telewizor do mieszkania?

Jak wybrać telewizor do mieszkania?

Wynalezienie telewizora było z pewnością jednym z większych i bardziej znaczących osiągnięć branży technologicznej XX wieku. Wraz z powstaniem tego urządzenia powstało jedno z najważniejszych światowych mediów – telewizji. Telewizor jest naszym oknem na świat, źródłem informacji, a także nośnikiem kultury. Wybierzmy telewizor do naszego mieszkania!

Art1ZEWTechnologia LED

Technologia ta wykorzystywana jest już nie tylko w telewizorach, ale w większości urządzeń posiadających wyświetlacz. Telewizor LED dostępny jest w rozmiarach od 20 do 105 celi. Matryca takiego urządzenia nie świeci się samoczynnie, konieczne jest podświetlenie jej od tyłu. Telewizor LED wykorzystuje diody LED, które zastąpiły używane niegdyś diody.

Technologia OLED

Wszyscy pragniemy obrazu idealnego i taki też zapewnić ma nam technologia OLED, która może być przyszłością, jeśli idzie o telewizory w naszych mieszkaniach. W tej technologii diody tworzą poszczególne piksele. W praktyce oznacza to, że każdy piksel świeci niezależnie. W praktyce obraz bliski jest doskonałości. Jedynym minusem jest cena takiego telewizora. Telewizory OLED nadają się również do gier komputerowych czy konsolowych. Jaki jest najlepszy telewizor dla gracza? Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każdy indywidualnie. Technologia OLED powinna sprostać wyzwaniu, jednak wszystko zależy od tego, co chcemy otrzymać od tego typu telewizora.

Telewizor plazmowy

Telewizor plazmowy jest jednym z pierwszych telewizorów, które posiadają płaski ekran. Już kilka lat temu tego typu telewizory coraz częściej gościły w naszych mieszkaniach. Niewątpliwą zaletą tej technologii jest doskonałe odwzorowanie kolorów. Ponadto telewizory plazmowe można zakupić w bardzo przystępnej cenie.

Przy współpracy http://www.nasokratesa.homeinvest.pl

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *