Planujesz zakup zegarka, masz już odłożone specjalnie na ten cel oszczędności. Teraz pozostaje już tylko wybór odpowiedniego modelu. To „tylko” okazuje się być jednak bardzo dużym dylematem dla wielu kupujących.
W świecie zegarków istnieje bardzo wiele podziałów na różne typy. Najprostszym z nich jest podział na zegarki codzienne, sportowe, klasyczne, fashion i biżuteryjne.

Zegarek codzienny to najczęściej prosty mechanizm. Kształt koperty bywa różny – w zależności od fantazji producenta i kupującego. Jego główną funkcją jest pomiar czasu, zdecydowanie rzadziej pokazuje on dodatkowo aktualną datę, oraz posiada chronograf. Najważniejsze aby był praktyczny i wygodny, bo przecież będziemy użytkowali go każdego dnia.

Zegarki klasyczne, nazywane również wizytowymi, mają zazwyczaj okrągłą kopertę, jasną tarczę i dobrze widoczne wskazówki. Charakteryzują się tym, że ich jedyną funkcją jest pokazywanie godzin, minut i sekund, bardzo rzadko można spotkać modele wyposażone w datownik. Jeżeli jest to zegarek z bransoletą, to jest ona wykonana z tego samego materiału co koperta. Paski natomiast są wykonane ze skóry a ich kolor to czerń lub brąz.

Zegarki sportowe posiadają wiele funkcji dodatkowych. Główną jest oczywiście stoper, ale często można spotkać modele wyposażone w termometr, prędkościomierz czy wskaźnik poziomu zanurzenia. Wszystko to jest uzależnione od rodzaju sportu, który uprawia właściciel zegarka. Inne opcje będą potrzebne biegaczowi, a jeszcze inne nurkowi. Cechą charakterystyczną zegarków sportowych jest czytelność, bardzo duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz wodoodporność wynosząca co najmniej 3 metry.

Fashion to rodzina zegarków designerskich. Nie muszą być ani wygodne, ani praktyczne. W tym wypadku liczy się wygląd. Zegarki tego typu są wykonywane z przeróżnych materiałów, jest to zależne od aktualnie panujących trendów mody. Ich posiadaczami są osoby odważne i ceniące sobie indywidualizm.

Zegarki biżuteryjne to produkty bardziej przypominające swoim wyglądem biżuterię niż klasyczny zegarek. Koperty są najczęściej wykonywane z materiałów szlachetnych, a do ich ozdobienia używa się różnych, drogocennych kamieni. Użyte materiały mają olbrzymi wpływ na cenę produktu, dlatego nie dziwi nikogo fakt, że na rynek trafiają podróbki, lub repliki zegarków, posiadające bliźniaczo podobny do oryginału wygląd, jednak będące o wiele od niego tańsze.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Wcześniejszy post

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *