Turystyka

Atrakcje turystyczne w Chorwacji

Chorwacja to wyjątkowe miejsce ze względu na położenie geograficzne, historię, kulturę i atmosferę. Na terenie całego kraju, zarówno na obszarach nadmorskich, jak i górzystych, można spędzić niezapomniane chwile w czasie letniego urlopu. O wyjątkowym charakterze tego kraju świadczą przede wszystkim licznie przybywający turyści.

W Chorwacji jest wiele miast i miejscowości, które zachęcają atmosferą wynikającą z atrakcji turystycznych, jakimi są zabytki i liczne imprezy kulturalne. Nadmorskie kurorty jak i górskie apartamenty zapewniają komfort gościom, a przy tym są usytuowane zawsze w pobliżu zabytków, muzeów i innych interesujących pod względem kulturalnym miejsc, które świadczą o bogatej historii tego kraju. Najwięcej turystów kieruje się zwykle na wybrzeże, by w sezonie letnim spędzić czas na plaży, jednak nie brakuje też chętnych w górskich kurortach, położonych w uroczych okolicach.

Wczasy w Chorwacji to jedno z najlepszych rozwiązań na spędzenie urlopu. Wprawdzie najczęściej wybieranym okresem jest sezon letni, kiedy panuje piękna słoneczna pogoda, ale warto pamiętać, że taka aura trwa znacznie dłużej.

Rozpoczyna się bowiem już w kwietniu, a trwa do października, kiedy to też można cieszyć się urokami Chorwacji. Kraj ten to nie tylko słońce i plaża, ale też zabytki czy kultura, z którą nierozerwalnie wiąże się kuchnia śródziemnomorska i niezapomniane chorwackie specjały.

Największym regionem turystycznym w Chorwacji jest Dalmacja rozciągająca się wzdłuż wybrzeży Adriatyku. Na tym obszarze znajdują się miasta, które słyną z wielu atrakcji turystycznych, co roku przyciągających wielu turystów nastawionych zarówno na wypoczynek w nadmorskich kurortach, jak i poznawanie historii i kultury kraju, której śladem są liczne zabytki.

Jednym z bardziej fascynujących miejsc jest Dubrovnik w Chorwacji, miasto portowe, a zarazem główny ośrodek turystyczny Dalmacji, którego stara część została wpisana na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Będąc tu nie można pominąć muzeów, pałaców, kościołów i wielu innych zabytków architektonicznych świadczących o bogatej historii tego miejsca. Nie mniejsze wrażenie robi Split w Chorwacji z pałacem cesarskim i mauzoleum, świątyniami i muzeami. Liczne zabytki przywołujące dawne czasy w połączeniu z pięknem nadmorskich plaż jest idealnym miejscem na wypoczynek.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *