Przez całe moje życie zwiedziłem wiele przepięknych miejsc, zarówno w naszym kraju jak i na całym świecie. Od zawsze jednak byłem zwolennikiem krajowej turystki, gdyż uważam, że posiadamy całe mnóstwo lokalizacji, dzięki którym się zrelaksujemy. Dla uwielbiających słońce świetnym rozwiązaniem będzie morze. Miłośnicy spacerów z kolei spędzą wspaniałe chwile w przepięknych Bieszczadach. Ja jednak na moją kolejną wyprawę wybrałem całkiem inne miejsce.


Pojezierze brodnickie bo o nim mowa jest to kraina położona w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Sam dojazd na miejsce nie powinien stanowić większego problemu, gdyż w tym miejscu przecina się kilka międzynarodowych tras, toteż przewozy regionalne odznaczają się wysoką jakością. Ja sam jako środek transportu zdecydowałem się na pociąg.

Jak się także szczęśliwie okazało rozkład jazdy był idealnie dopasowany do moich planów. Po dotarciu na miejsce od razu się przekonałem co przyciąga tutaj tak wielką masę turystów. Krajobraz wypełniają przepiękne jeziora o czystej wodzie, które otoczone bujnymi, różnymi lasami, tworzą pięknie urzeźbione teren. Wszystko to zostało bardzo dobrze zagospodarowane turystycznie. Nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem noclegu, warto jednak dobrze poszukać w okolicach jezior, nad którymi będziemy mogli spędzać całe dnie.

Sporą atrakcją tego miejsca są także wspomniane już przepiękne lasy. Każdy kto wielbi długie spacery pomiędzy drzewami nie zawiedzie się, gdyż miejsce to należy do jednych z piękniejszych w kraju. W połączeni z wodami, które otaczają tworzą niesamowity widok. Nie lada atrakcją mogą być także organizowane tutaj szlaki kajakowe po jednych z najczystszych wodach w regionie.

Wszystko to razem sprawia, że w dniu powrotu stojąc na przestanku i analizując rozkład PKP, jest mi niemalże smutno, że opuszczam już to miejsce. Jestem jednak pewny, że nie był to ostatni raz kiedy zawitałem w te strony. W następne wakacje, a może i wcześniej postaram się tutaj wrócić, gdyż miejsce to chyba wyszło na szczyt moich ulubionych polskich miejsc turystycznych.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *