Turystyka

Obozy językowe dla Twoje dziecka

W dzisiejszych czasach wielu rodziców, kierując się dobrem dziecka, decyduje się na wysłanie swojego potomstwa na wakacyjne obozy językowe. Łączy on bowiem naukę z zabawą i odwiedzaniem nowych, ciekawych miejsc. Dla niektórych dzieci jest to pierwszy wyjazd bez rodziców. Wśród rówieśników nabierają one odwagi uczą się samodzielności.

Osoby organizujące obozy językowe zazwyczaj mają bardzo napięty harmonogram. Dzieci biorą udział w zajęciach sportowych, rekreacyjnych i językowych. Rodzice są zadowoleni, że ich pociechy spędzają swój wolny, wakacyjny czas z dala od telewizora czy komputera, bawiąc się i ucząc. Zakwaterowanie jest zwykle organizowane w ośrodkach wypoczynkowych i sportowo-rekreacyjnych. Oprócz zajęć nauki języka obcego organizowane są: wycieczki krajoznawcze, konkursy, zajęcia sportowe, wyjścia na basen lub do sauny, dyskoteki, ogniska. Nauka języka obcego zorganizowana jest w grupach utworzonych w oparciu o wiek uczestników oraz poziom ich wiedzy. Organizowane są też festiwale piosenki w nauczanym języku, kalambury i konkursy z nagrodami. Zdobytą wiedzę i umiejętności językowe każdy uczestnik może na bieżąco utrwalać dzięki udostępnionym materiałom i pomocom dydaktycznym.

Nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo dziecka, ponieważ każdy wychowawca odbywa specjalne kursy i dokładnie wie, jak powinien zachowywać się wśród młodzieży i jak egzekwować od nich konkretne polecenia. Obozy młodzieżowe żądzą się pewnymi prawami, do których dziecko musi się dostosować i które egzekwują wychowawcy. Może to być świetny sposób na zdobycie odrobiny dyscypliny.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *