Turystyka

Jak narty to tylko Austria

Z pewnością każdemu fraza „narty Austria” kojarzy się z Alpami i najlepszym możliwym wypoczynkiem. Piękne krajobrazy, wspaniałe stoki i mnóstwo szusujących na nartach ludzi to urok tego regionu.


Przez miłośników narciarstwa Austria jest uznawana za idealne miejsce na urlop zimowy. Doskonale wyznaczone trasy sprawiają, że szusowanie po białych, ośnieżonych stokach jest prawdziwą przyjemnością. W tym regionie nie trzeba się też martwić o warunki pogodowe, ponieważ śniegu tam raczej nigdy nie brakuje. Do tego warunki organizacyjne na stokach i jakość kurortów tylko zachęcają do wyjazdu w okolice Alp. Podobnego zdania są zwolennicy snowboardu, którzy równie chętnie wybierają ten region na zimowe ferie. Nie ma więc znaczenia czy na jednej desce, czy na dwóch na austriackich stokach każdy spędzi miło swój wolny czas.  Zwłaszcza, że sport to zdrowie.

W Austrii miejsc na białe szaleństwo jest pod dostatkiem, a każdy region ma swoje zalety. W prawie każdym kraju związkowym kwitnie turystyka związana z narciarstwem. Tyrol, najbardziej kojarzony z Alpami, przyciąga ludzi z całego świata, a tamtejsze ośrodki rekreacyjne cieszą się doskonałą opinią. Na nienaganne warunki na narty można też liczyć w Salzburgu, który stanowi prawdziwy ośrodek sportowy. Dodatkową atrakcją regionu jest lodowiec Kitzsteinhorn, którego ośnieżone stoki cieszą się niezwykłą popularnością narciarzy, nie tylko ze względu na nienaganne warunki pogodowe, ale też niewątpliwe uroki krajobrazu. Nie mniej atrakcyjna jest oferta Styrii, gdzie na narciarzy czekają trasy zjazdowe, na których rozgrywane się Mistrzostwa Świata. Tam nawet amator może poczuć się prawie jak zawodowiec. W Styrii nie będziemy się nudzić, nawet gdy odstawimy na chwilę narty, a to za sprawą uroku tamtejszych miejscowości.

Na koniec nie można zapomnieć o Karyntii, której oferta rekreacyjna jest wyjątkowo bogata. Trasy narciarskie, podobnie jak w pozostałych krajach związkowych, są bardzo dobrze przygotowane i spełniają wszystkie wymogi niezbędne do szusowania. Dodatkowym atutem jest ich lokalizacja,  która znajduje się w miejscach idealne nasłonecznionych. Tutaj miejsc do rekreacji nie brakuje: można szusować poza ustalonymi trasami, korzystać z pieszych wędrówek, narciarstwa biegowego i jazdy na łyżwach.

Narty i Austria do idealne połączenie na zimowy wypoczynek. W ten region może udać się nie tylko wytrawny narciarz czy snowboardzista, ale też amator, który nie tylko zdobędzie podstawy konieczne do szusowania po białych alpejskich stokach, ale też odnajdzie w tym miejscu i sporcie swój sposób na spędzenie wolnego czasu.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *