Chorwacja jest krajem, który co roku przyciąga ogromną liczbę turystów, a regionem najchętniej odwiedzanym jest Dalmacja rozciągająca się u wybrzeży Morza Adriatyckiego. Region ten słynie z największej ilości atrakcji turystycznych, a także wspaniałej pogody i czystego morza.

Chorwacja posiada wiele pięknych miast, z który do największych należą Dubrownik i Split – miasta portowe, które stanowią jednocześnie dużą atrakcję turystyczną. Obydwa miasta wyróżnia zabytkowa architektura i liczne muzea, które związane są z ciekawą historią tego regionu.  W okolicy znajdują się też takie miejsca jak Omis i Baska Voda, z którymi również związane są liczne atrakcje. Dubrownik leży w najbardziej atrakcyjnym pod względem turystycznym regionie, który wyróżnia się dużą liczbą miejsc wartych zwiedzenia. Uchodzi też za najpiękniejsze miasto Dalmacji i już sama panorama miasta, którą można oglądać z rozciągających się w pobliżu wzgórz, należy do najpiękniejszych widoków. Ponadto zabytki architektoniczne i muzea przyciągają wszystkich zafascynowanych kulturą śródziemnomorską. Miasto jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nie dziwi więc fakt, że hotele i apartamenty znajdują się tam niemal na każdym kroku.

Niewątpliwie ciekawym miejscem jest miasto portowe Split, które również charakteryzują zabytki i niezapomniane miejsca. Pałac cesarza Dioklecjana, zabytkowe kościoły, liczne muzea to tylko kilka z tak interesujących obiektów. Ponieważ Split jest nastawiony głównie na turystykę, hotele i apartamenty są tu prawie wszędzie, a miejscowe restauracje podają typowe dania regionalne. W mieście jest też wiele lokali, w których turysta może spędzić wieczory. Nie tylko sam Split, ale i jego okolice obfitują w interesujące historycznie miejsca, czego przykładem są położone niedaleko ruiny miasta Solona.

Z mniejszych miast na uwagę zasługują Omis, który przed wiekami znany był jako miejsce piratów, a także Baska Voda – miasteczko położone na zboczu góry. Dalmacja jest jednym z najciekawszych miejsc urlopowych, a ponieważ region ten nastawiony jest głównie na turystykę, apartamenty i hotele są dostępne w pobliżu najbardziej atrakcyjnych miejsc.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *