Dom & Wnętrze

Letnie porządki

Ciepłe, letnie dni zachęcają nas do odrobiny lenistwa. Warto jednak poświęcić troszkę czasu i zająć się sprzątaniem naszego domu.

Od czego jednak zacząć? Wszystko zależy od aury. Jeśli nie brakuje nam pogodnych dni, to możemy zabrać się za mycie okien. Warto również przy tej okazji zająć się odświeżeniem naszych zasłon i firanek. A może również kwiatki stojące na parapecie potrzebują naszej troski. Warto pomyśleć o ich przesadzeniu, lub odpowiednim dokarmieniu przy użyci specjalnych nawozów.

Okna mamy już czyste, co dalej? Kolejnym zajęciem może być gruntowne sprzątanie podłóg. Na początek warto pozbyć się kurzu spod łóżek i zza szaf. Korzystając ze słonecznej pogody, można pokusić się również o pranie dywanów, ale tę czynność chyba jednak lepiej powierzyć fachowcom, ponieważ sami możemy zniszczyć swoje bieżniki. Dodatkowo, jeżeli ich odpowiednio nie dosuszymy, to możemy uszkodzić również naszą podłogę. Profesjonalne firmy sprzątające posiadają sprzęt oraz pomieszczenia, w których dywany są prane a następnie suszone.

A co kiedy pogoda płata nam figle i wciąż pada? Może warto w tej sytuacji zaglądnąć do naszych szaf i zrobić selekcję rzeczy przydatnych i tych, których już od dawna nie używamy. Możemy tym sposobem uzyskać naprawdę sporo przestrzeni na naszych półkach.

Kolejnym miejscem, któremu bez wątpienia przyda się odrobina porządków jest strych. Zazwyczaj jest to miejsce, w którym lądują przedmioty mające się jeszcze kiedyś przydać. W praktyce – bywa z tym różnie. Raz na kilka lat warto je wszystkie przejrzeć i zastanowić się czy faktycznie będziemy ich jeszcze kiedyś potrzebować.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Wcześniejszy post

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *