Przystępując do budowy lub remontu domu czy biura, musimy zastanowić się w jakiej sposób wykonamy nasz sufit. Jedną z najczęściej wybieranych metod jest montaż sufitu podwieszanego.

sufitCechami charakteryzującymi ten typ sufitu są jego właściwości tłumiące. Standardowe materiały wykończeniowe takie jak beton, czy metal, odbijają dźwięk, podczas gdy panele podwieszane pochłaniają go. Ma to ogromne znaczenie w przypadku budynków użyteczności publicznej gdzie pogłos uniemożliwiałby porozumiewanie się.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej techniki mocowania i łączenia płyt , można uzyskać bardzo ciekawe sufity, których ostateczna forma jest uzależniona tylko od pomysłowości projektantów. Sam montaż tego typu paneli jest stosunkowo prosty, więc każda firma budowlana poradzi sobie  bez trudu z takim wyzwaniem.

Kolejnym aspektem przemawiającym na korzyść sufitów podwieszanych jest możliwość zmniejszenia wysokości stropów budynku bez potrzeby większej ingerencji w jego konstrukcję. Ma to dwojaki cel. Po pierwsze – ekonomiczny. Przez obniżenie sufitów, ogrzewanie staje się o wiele tańsze. Drugi aspekt, to estetyka. W prosty sposób można ukryć rury i różnego typu instalacje biegnące w okolicach stropu.

Sufity podwieszane poprawiają również poziom higieny w pomieszczeniach. Specjalne panele  wykonywane są z materiałów niepylących i uniemożliwiających rozwój bakterii. W przypadku pomieszczeń narażonych na wpływ wilgoci stosuje się sufity wykonane ze skalnej wełny mineralnej. Jej zaletą jest to, że nie pochłania pary wodnej, a co za tym idzie, nie pozwala na rozwijanie się zarodników grzybów i pleśni.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Nastepny post

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *