Budownictwo

Zagraniczni inwestorzy w Polsce

Jak powszechnie wiadomo, budownictwo i dział inwestycyjny w Polsce stanowi jeden z głównych sektorów napędzających naszą gospodarkę. Tym bardziej więc cieszy fakt, że jak pokazują wyniki ankiety przeprowadzonej wśród przedsiębiorców, aż ponad 86% zdecydowało się na ponowne zainwestowanie pieniędzy w naszym kraju. Tym samym wyprzedziliśmy znacznie naszych największych konkurentów.

Z badań wynika także, że zaledwie 5% ankietowanych uważa Polska to złe miejsce na nowe inwestycje. Jest to o tyle ważne, że w poprzednim roku ich liczba była dwa razy wyższa. Z nami w zestawieniu atrakcyjnych miejsc inwestycyjnych znalazły się między innymi Słowacja, Czechy czy Estonia. Największy spadek natomiast odnotowały Węgry, które spadły aż o trzy pozycje i Rumunia o pięć. Co do prognoz na przyszłość to także są one optymistyczne, gdyż aż ponad 90% ankieterów wierzy, że sytuacja ulegnie dalszej poprawie, bądź stabilizacji.

Kolejny warty odnotowania fakt dotyczy działalności przedsiębiorstw. Większość inwestorów planuje zwiększyć obroty, tak więc wszelkie istnieje szansa na zatrudnienie większej ilości osób, chociażby poprzez zaangażowanie ich w inwestycje budowlane. Część z nich, lecz jedynie 1,5%, jest jednak mniej optymistyczna i obawiają się spadku obrotów.

Nie dziwi także fakt, że prym we współpracy handlowej z Polską stanowią Niemcy. Są oni kraju, który najchętniej decyduje się na wszelakie inwestycje w naszym państwie. Najczęściej zasilanym przez nich sektorem jest przemysłowy oraz handlowy, lecz nie tylko, gdyż dzięki nim rozwija się także sektor usług. Jak widać zagraniczni inwestorzy maja wielki wpływ w rozwój gospodarczy naszego kraju, z czego oczywiście należy się jedynie cieszyć.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Wcześniejszy post

Nastepny post

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *