Na polskim rynku nieruchomości, pomimo kryzysu, cały czas można zauważyć duży rozwój zarówno po stronie kupujących mieszkania jak również i firm budowlanych. Zarówno właściciele firm budowlanych, deweloperskich jak również agencji nieruchomości zauważają pewna tendencję co do kupna mieszkań. Zazwyczaj jest to kierowane czynnikami finansowymi które znacznie ograniczają wybór większego metrażu.

Polacy najczęściej poszukują mieszkań do 200 tys. złotych,  jednak muszą liczyć się z tym że metraż będzie ograniczał się do 50 metrów kwadratowych mieszkania. Rzeszów w mieście gdzie powstaje coraz więcej inwestycji zazwyczaj kupujący chcąc ograniczyć się do tej kwoty skazani zazwyczaj są na góra 45 metrów kwadratowych. Za taką cenę znacznie większe mieszkanie można zakupić w takim mieście jak Stalowa Wola czy Tarnobrzeg. Osoby, które decydują się na kupno mieszkania najczęściej to osoby młode, zaraz po ślubie i takie które chcą się rozwijać w większym mieście, które daje im znacznie więcej możliwości niż ich miasto rodzinne. Agencje nieruchomości które prowadzą kuno mieszkań w Rzeszowie również zauważyły że małe mieszkania o wiele łatwiej sprzedać a także jest mieszkaniem idealnym pod wynajem. Takie mieszkania oprócz tego że są znacznie tańsze to w dodatku o wiele łatwiejsze i tańsze w utrzymaniu. Jak tez się okazuje o wiele łatwiej kupić nowe mieszkanie w Rzeszowie głównie z tego powodu że powstaje ich z roku na rok coraz więcej.

Również i kupujących nie brakuje. Często młodzi ludzie powracający z emigracji z zaoszczędzonymi pieniędzmi chcą próbować swoich sił we własnych czterech kątach. Wiele osób, które zdecydowały się na zakup mieszkania skorzystało z rządowego programu „Rodzina na swoim” polegający na tym że przez pewien okres czasu rząd dopłaca do spłacanego kredytu.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Wcześniejszy post

Nastepny post

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *