Dom & Wnętrze

Meble do pokoju dziecka – inspiracje

Meble do pokoju dziecka – inspiracje

Ciekawie i funkcjonalnie urządzony pokój dziecięcy, będzie wspaniałym miejscem zabaw i nauki. Będzie również doskonałym azylem, w którym dziecko będzie mogło wygodnie odpoczywać. Inspiracji na urządzenie pokoju dziecka, powinniśmy szukać w jego zainteresowaniach. Pomocne w tym będą kolekcje mebli dla dzieci i młodzieży z motywami, zaczerpniętymi z bajek czy popularnych pasji, takich jak piłka nożna czy motoryzacja.

Ergonomiczne meble dla dzieci i młodzieży

Przy urządzaniu pokoju dziecka, obok jego aranżacji wizualnej, równie istotna jest ergonomia, która zapewni dzieciom przestrzeń równie komfortową, jak bezpieczną. Spora część wyposażenia może być użytkowana przez dzieci, przez wiele lat. Jeśli tylko wybierzemy je z głową. Dłuższe łóżka, krzesła obrotowe dla dzieci z regulacją wysokości czy szafy i regały, mogą z powodzeniem wytrzymać do czasu, aż dziecko wkroczy w okres dojrzewania. I kiedy samo będzie chciało urządzić swój pokój na nowo.

krzesła obrotowe dla dzieci

Dlatego pamiętajmy o tym, że meble do pokoju dziecięcego, niezależnie od tego, czy jest to regał, łóżko czy biurko, były dobrane tak, aby dziecko mogło bez problemu z nich korzystać. Zarówno wtedy, gdy jest mniejsze, jak i wtedy, kiedy już urośnie. Bo jednak dzieci szybko rosną, o czym rodzice czasami zapominają. Jeśli jest to możliwe, to warto również przy wyborze mebli dla dziecka zastanowić się, kiedy będziemy gotowi na ich kolejną wymianę. W ten sposób łatwiej będzie określić najbardziej optymalną wielkość poszczególnych elementów wyposażenia.

Biurka i krzesła obrotowe dla dzieci

Nie w każdym pokoju dziecięcym znajdziemy biurko. Często zamiast niego, rodzice wybierają stolik zabaw. Warto jednak rozważyć zakup biurka również do pokoju jeszcze małego brzdąca. Dlaczego? Prędzej czy później takie biurko będzie musiało znaleźć się w pokoju dziecięcym. Jeśli dziecko wcześniej nauczy się siadać przy biurku do zabawy, będzie ono kojarzyło się mu z czymś przyjemnym.

Dlatego, jeśli dziecko już od najwcześniejszych lat, będzie przyzwyczajone do siedzenia przy biurku w trakcie kreatywnych zabaw, to w późniejszym czasie, będzie mu się o wiele łatwiej skupić przy nim, w trakcie nauki. Dzisiaj z łatwością można kupić biurka regulowane, które dostosujemy do zmieniającego się wzrostu dziecka. Wygodne krzesła obrotowe dla dzieci również mają regulacje wysokości, którą z łatwością sam maluch może zwiększać lub zmniejszać.

Przy urządzaniu pokoju dla dziecka pamiętajmy również o złotej zasadzie podziału na strefy do spania, zabawy oraz nauki. Dzięki temu stworzymy wygodną do życia przestrzeń, w której łatwiej utrzymać porządek.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *