Nowoczesna aranżacja wnętrz cieszy się ostatnimi czasy sporą popularnością zarówno pośród projektantów wnętrz, jak i wśród użytkowników domu bądź mieszkania. Za modernistycznym wystrojem stoi szereg zalet, wśród których warto wymienić choćby elegancję i funkcjonalność pomieszczenia utrzymanego w tym stylu.

Modernistyczne domy wyglądają zgoła inaczej od tradycyjnych konstrukcji. Przeważnie są stworzone z kilku prostokątów bądź kwadratów. Charakteryzują się ogromnymi przeszkleniami, dzięki czemu widoczne są niemal całe pomieszczenia. Zamiast stromych dachów zdecydowano się na budowę płaskich. Większość domów modernistycznych posiada również spore garaże. Niestety nie są to tanie domy. Budując dom modernistyczny trzeba się liczyć, że wyda się o kilkadziesiąt procent więcej pieniędzy w porównaniu do tradycyjnych, powszechnie znanych nam konstrukcji.

Czym charakteryzuje się wnętrze domu modernistycznego? Przede wszystkim prostotą. Chociaż modernizm nie ma wiele wspólnego ze Szwecją to modernistyczne wnętrza w znacznej mierze przypominają surowe, skandynawskie aranżacje wnętrz. Dodatków wcale nie jest mało, ale stanowią one atrakcyjne podkreślenia całości. Przeważnie ograniczeniu ulega również ilość barw. Wnętrza utrzymane są w tonacji jedno bądź dwukolorowej. Wiele osób twierdzi, że trudno jest osiągnąć interesujący efekt przy pomocy jednego lub dwóch kolorów, ale nie jest to do końca prawdą. Przy pomocy jasnych barw (biały, szary) można uzyskać doskonały efekt, który można podkreślić mocnymi, wyraźnymi kolorami (ciemny błękit, czerwień). Jasne barwy optycznie powiększają pomieszczenia, co ma duże znaczenie w przypadku sporych przestrzeni jakie stosuje się w modernizmie.

Modernistyczne wnętrza są naturalne i ekologiczne. Większość domów, w których decyduje się na aranżację wnętrz to domy drewniane. Duże okna, oraz otwarta przestrzeń pozwalają na stałe utrzymywanie kontaktu ze światem zewnętrznym oraz pomiędzy domownikami. Nieodłączną cechą takich aranżacji są rośliny. Duża ilość kwiatów wewnątrz domu oraz piękny, zadbany ogród doskonale dopełniają całości i w zestawieniu z przeszklonymi konstrukcjami prezentują się rewelacyjnie.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *