Letnie miesiące są doskonałą porą roku na wycieczki i odpoczynek za miastem, zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, którym świeże powietrze jest niezwykle potrzebne. O ile na spacery po parku, czy wędrówki po przydomowych alejkach wystarczy wózek spacerowy, to już planując wyjazd samochodem koniecznie trzeba zaopatrzyć się w fotelik samochodowy.

Zasadniczym celem zamontowania fotelika w aucie jest zapewnienie odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa malucha podczas przewożenia go samochodem. Profesjonalnie wykonany fotelik samochodowy powinien więc posiadać atest i certyfikat Przemysłowego Instytutu Motoryzacji. Z reguły będzie to model z pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa o regulowanej długości, wykonanymi z miękkiego materiału, który chroni skórę dziecka przed ewentualnymi otarciami. Zresztą cały materiał, z którego wykonany jest fotelik powinien być przyjemny i miły w dotyku, a do tego z możliwością jego ściągnięcia do wyprania.

Foteliki samochodowe produkowane są w kilku kategoriach wagowych, dlatego tak istotne jest, aby wybierać fotel dopasowany do wagi i wieku dziecka. Jednak nawet, jeśli ich parametry nam odpowiadają to trzeba zwrócić uwagę, aby siedzisko było dostatecznie szerokie, by dziecko bez problemu zmieściło się w nim nawet w zimowej kurteczce. Bardzo często można spotkać foteliki z możliwością regulowania jego szerokości. Bezwzględnie regulowany powinien być zagłówek, co każdy rodzic doceni, gdy jego dziecko zaśnie podczas podróży.

Foteliki są specjalnie wyprofilowane, także ułożenie ciała dziecka jest naturalne i wygodne, a przy tym zapewnia mu bezpieczeństwo podczas jazdy. Na koniec, warto dodać, że zakup fotelika dla dziecka przewożonego w samochodzie jest obowiązkiem prawnym rodziców dzieci w wieku do 12 la, które mają mniej niż 150 cm wzrostu.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Wcześniejszy post

Nastepny post

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *