Systemy płatności internetowych coraz bardziej staja się popularne, bardzo duża część ludzi zaufała im i korzysta z nich robiąc w ten sposób zakupy w sklepach internetowych. Firm które oferują usługi związane z płatnościami online e – sprzedawcom jest wiele, więc i konkurencja jest duża a co za tym idzie wybór odpowiedniego systemu nie jest łatwy. Wśród wielu znanych marek pojawiają się również te mniej popularne dlatego przy podjęciu decyzji który system wybrać powinniśmy się dobrze zastanowić, ponieważ system  ma nie tylko służyć nam ale również naszym klientom. Dlatego warto jest poznać wady i zalety systemów płatniczych zarówno od strony klienta jak i sprzedawcy.

W pierwszej kolejności zacznijmy od zalet który jest stosunkowo więcej niż wad. I tak zaletą dla sprzedawcy posiadania systemu płatności internetowych jest nie wątpliwie fakt że zamówienie zostaje opłacone w przeciągu kilku minut co skutkuje szybka realizacją zmówienia oraz przelewy są księgowane automatycznie i sprzedający nie musi przeglądać historii w celu znalezienia wpłaty. Zalety po stronie klienta to na przykład brak pomyłek przy robieniu wpłat jak to zazwyczaj jest w przypadku ręcznie wypełnianego przelewu oraz co najważniejsze to szybkość, wygoda i bezpieczeństwo.

Wad systemów płatności online po obu stronach transakcji jest o wiele mniej niż zalet, ale mimo to nie da się ich przeoczyć ani ukryć. Ze strony sprzedawcy wadą korzystania z systemu płatniczego są z pewnością wysokie prowizje, oraz w zależności od posiadanego systemu to wolne procesowanie kart kredytowych i czas oczekiwania na wypłacenie zgromadzonych środków wydłużający się niekiedy do kilku dni. Z kolei jeżeli chodzi o klienta i wady jakie widzi systemów płatniczych to niekiedy brak informacji wyjaśniających w razie problemów z przetworzeniem transakcji oraz czasami pojawiające się dodatkowe płatne opcje.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Wcześniejszy post

Nastepny post

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *