Życie jakby się mogło wydawać nie jest czystą sielanką. Codziennie czeka na nas wiele zagrożeń, które mogą zniweczyć nasze wszystkie plany. Dlatego też warto zainteresować się usługami oferowanymi przez ubezpieczycieli, pośród których można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert, ale też można przez nie wpaść w pułapkę. Zanim więc zdecydujemy się na jedną z nich warto wziąć pod uwagę nie tylko same koszty usługi, ale przede wszystkim co dokładnie za wydane pieniądze będzie nam przysługiwało.

Na samym początku należy uświadomić sobie, że firmy ubezpieczające nie są instytucjami charytatywnymi, ale zwykłych przedsiębiorstwami, a ludzie w nich pracujący przede wszystkim chcą zarobić. Niestety wiele ludzi zapomina o tym fakcie i wykupując przykładowo ubezpieczenie na życie kierują się jedynie niskimi kosztami, a taka sytuacja często może zakończyć się odmową wypłacenia odszkodowania w razie jakiegoś wypadku.

Jak wykazują badania średnia wysokość comiesięcznej składki wynosi ok 50 zł i kwota ta kryje zestaw podstawowych zagrożeń związanych ze zdrowiem, bądź zgonem osoby ubezpieczonej. Podobne pakiety dostępne są również za 40 zł lub 60 zł. Pamiętajmy jednak, że nie jest to jedyna różnica, gdyż oprócz wysokości stawki może się także różnić suma ewentualnego odszkodowania, które może wynosić od kilku tysięcy złotych do nawet kilkudziesięciu.

Podobnie sprawa będzie się miała także w przypadku naszego auta, kiedy to będziemy chcieli wykupić ubezpieczenie OC. Tutaj kierowcy także bardzo często idą na łatwiznę wykupując jak najtańszą usługę, aby jedynie mieć jakiś dokument do pokazania policji przy ewentualnej kontroli drogowej. Często jednak takie rozwiązanie może się nie miło zakończyć w przypadku wypadku, który może nas spotkać. Ograniczenia jakie występują w przypadku niskiej składki mogą wyjść na jaw dopiero, kiedy będziemy się starać o odszkodowanie i spotkamy się z odmową.

Kolejnym świetnym przykładem takiej pułapki może być ubezpieczenie zdrowotne, które będzie obejmować szereg chorób. Jednakże w przypadku zachorowania na inną, która nie znajduje się na tej liście nie zostanie nam przyznana ani złotówka. Tak więc zanim zdecydujemy się na wybór danego ubezpieczyciela i jego usług, przeanalizujmy dokładnie co one w sobie zawierają, gdyż bardzo często może się okazać, że warto zainwestować trochę więcej pieniędzy i żyć później w spokoju.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *